Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Valtické vinné trhy shromažďují vzorky vín na 44. ročník 2011

21. 3. 2011 16:56

Téměř symbolicky na první jarní den za pěkného slunečného počasí přivezli vinaři do Španělské konírny svá vína do prestižní soutěže ve Valticích.

Jako první přivezla 6 vzorků vín firma Pavlovín, spol. s r.o. z Velkých Pavlovic hned po osmé hodině. Tři vína bílá a tři vína červená, samozřejmě nechybělo André, které bylo ve zdejší ŠSV vyšlechtěno.

Hned za prvním účastníkem VVT přijela firma Vitis, spol. s r.o. ze Strážnice a studenti ze SViŠ Valtice vyložili a roztřídili 4 vzorky vín.

A to již přijíždělo velké černé terénní auto s rakouskou SPZ a hezká řidička nabídla pro 44. Valtické vinné trhy celkem 15 vín od firmy WEINGUT NEUSTIFTER z blízkého Poysdorfu.

Pak byla asi hodinu přestávka a tři studenti ze 4. ročníku zdejší vinařské školy měli čas vína uložit do přepravek a přihlášky založit do složek.

*****************************

Přihláška se vyplňuje on-line - pokračujte zde.


Přihláška musí být odevzdána současně s předáním vzorků, termín předání vzorků je pro letošní rok stanoven na Po -21., Út - 22., St - 23. března 2011, v čase od 8 do 15 hod. ve Španělské konírně valtického zámku.

*****************************Valtice, 21.3.2011
Ing. Jan Otáhal, SVVT Valtice

Pozvánka na vinařské akce v červenci 2019

26. 6. 2019 12:27, Pro vin. turisty

Klimatizaci zdarma v parných dnech ve vinařském světě vín z Moravy a Čech v řadě vinařských obcí nabízí místní vinařská sdružení formou služeb otevřených sklepů. V zásadě jde o to, ...

Vína z Moravy, Vína z Čech