Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Sauvignon Forum 2011 - pozvánka a informace pro vinaře

20. 12. 2010 09:27

Aktualizováno - termín přihlášky prodloužen do 22. 12. 2010.

Vážení přátelé, rádi bychom Vás pozvali k účasti na V. ročníku mezinárodní soutěže Sauvignon Forum Česká republika, která se bude konat koncem ledna v Mikulově. Ročník 2011 navazuje na ročníky konané v letech 1998, 2000, 2004 a 2008 a je pořádán s cílem vyzvednout význam vín z odrůd révy vinné – Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon.

Tento ročník Sauvignon Fóra bude výjimečný tím, že v porotě soutěže zasedne světová degustátorská elita – nejzkušenější hodnotitelé z celého světa, ti samí, kteří hodnotí na Vinalies Internationales v Paříži, MUNDUS vini v Neustadtu, Bacchusu v Madridu nebo Terravinu v Izraeli! Sauvignon Forum je pořádáno striktně podle regulí Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví O.I.V.; zahraniční degustátoři musí a budou tvořit nadpoloviční většinu mezi porotci.

Vína budou hodnocena v prostorách moderního vinařského hotelu Galant anonymně za využití notebooků a původního počítačového programu Národního vinařského centra.
Sauvignon Forum je výjimečnou příležitostí k porovnání Vašich vín z uvedených odrůd s víny zahraničními, k porovnání technologií, poloh, tváří vína. Při akvizici vzorků ze zahraničí spolupracují pořadatelé s vinařskými svazy, uniemi, spolky, s pořadateli mezinárodních soutěží.

Pořadatelem soutěže je Vinselekt Michlovský a.s. za spolupráce se Svazem vinařů ČR, Národním vinařským centrem a Vinařským fondem ČR.

Statut soutěže najdete na adrese www.sauvignonforum.com/data/statut-sf-2011-cz.pdf
přečtěte si jej pečlivě, než přistoupíte k vyplnění přihlášek. Statut vychází z mezinárodních standardů, platných od roku 2009. Přihlášky pak, prosím, vyplňujte elektronicky na adrese www.vinarskecentrum.cz/registrace-vin/ . Tištěná papírová přihláška je určena pouze pro ty soutěžící, kteří nemají přístup na internet.

Vložné za jeden vzorek je 60 EUR / 1500 Kč plus DPH podle platných předpisů – tedy pro tuzemské subjekty, subjekty ze zemí mimo Evropskou unii a neplátce daně z přidané hodnoty ze zemí EU ve výši 20%, plátci DPH ze zemí EU, kteří doloží daňovou registraci, hradí vložné bez DPH a budou o něm účtovat ve svém účetnictví. Soutěžícím, kteří zašlou nejméně 6 vzorků, nabízí pořadatel účast dalších 3 vzorků zdarma.

Výsledky soutěže budou zpracovány k široké publikaci v médiích.

Detailní informaci o mezinárodní soutěži Sauvignon Forum Česká republika 2011 najdete na www.sauvignonforum.com , vysvětlení v případě potřeby podá pan Miroslav Majer na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Prosím poznamenejte si do diářů prodloužené datum 22. 12. 2010 jako datum uzávěrky přihlášek!!! Vzorky přijímáme do 7. ledna 2011.

Budeme se těšit na bohatou účast Vašich vín!

Doc. Ing. Miloš Michlovský DrSc.
ředitel soutěže

Miroslav Majer
generální sekretář soutěže

JUDr. Luboš Bárta
předseda mezinárodní jury