Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Promenáda červených vín - výzva pro vinaře

3. 11. 2010 21:03

Mezinárodní soutěž vín ve Velkých Pavlovicích

Organizátor soutěže - občanské sdružení FORUM MORAVIUM - vyzývá vinaře k příhlášení vín do soutěže Promenáda červených vín. Přihláška musí být doručena nejpozději spolu se vzorky vín nebo zaslána poštou nejpozději do 15. 11. 2010. na kontaktní adresu: FORUM MORAVIUM o.s., Městské informační centrum, Hlavní 9, 691 06 Velké Pavlovice.

Poslání a cíl soutěže
soutěžní porovnání a odborné zhodnocení červených a růžových vín s garantovaným původem na Moravě a ve středoevropském vinařském regionu s víny s původem v celém světě podpora produkce a prodeje co nejkvalitnějších vín s garantovaným původem na Moravě a ve středoevropském vinařském regionu zprostředkování komunikace mezi producentem a spotřebitelem vína.

Určení soutěže
Soutěž je otevřena pro všechna červená a růžová vína vyrobená z hroznů révy vinné, která splňují podmínky tohoto statutu.

Množství láhví a poplatek
Soutěžící vydá bezplatně 6 lahví (o obsahu 0,75 l, výběr z hroznů 0,5 l, speciální výběr 0,375 l) do vlastnictví organizátora soutěže pro potřeby senzorického posouzení. Každá láhev musí být soutěžícím označena podle platného vinařského zákona, včetně uvedení ročníku sklizně hroznů. Přihlašovatel uhradí soutěžní poplatek ve výši 200 Kč za přihlášený vzorek organizátorovi.

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech