Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Výzva vinařům, kteří mají zájem spolupracovat na národní značce mladých vín Svatomartinské 2010

11. 8. 2010 15:55

Žádáme všechny vinaře, kteří mají předběžný zájem o participaci na této značce, aby se ozvali do 31.8.2009 na e-mail narodni@vinarskecentrum.cz, nebo telefon 519 352 072, abychom vás mohli přímo konkrétněji informovat. Podmínky pro získání značky "Svatomartinské" budou obdobné, jako v loňském roce. Novinkou je možnost výroby vína "Svatomartinské" také z odrůdy Muškát Moravský.

Žádáme všechny vinaře, kteří mají předběžný zájem o participaci na této značce, aby se ozvali do 31.8.2009 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo telefon 519 352 072, abychom vás mohli přímo konkrétněji informovat. Podmínky pro získání značky "Svatomartinské" budou obdobné, jako v loňském roce. Novinkou je možnost výroby vína "Svatomartinské" také z odrůdy Muškát Moravský.

Vážení vinaři, letošní rok bude Vinařský fond spolu s Národním vinařským centrum, o.p.s. již po šesté opět organizovat společnou propagaci a označování mladých vín pod značkou „Svatomartinské“.

Značka „Svatomartinské“ byla registrována v roce 1995 a od roku 2005 je majitelem značky Vinařský fond, který bude v letošním roce již počtvrté organizoval prodej pod novou grafickou značkou a za společné propagace podporované z prostředků Vinařského fondu. V loňském roce měla tato propagační akce velký úspěch a prodalo se přes 1 100 000 láhví vína označené značkou „Svatomartinské“.

Značka je využitelná pro všechny registrované vinaře v ČR; samozřejmě za splnění podmínek daných Vinařským fondem. Pod značkou „Svatomartinské“ se budou moci prodávat tyto druhy a odrůdy vín:

• bílé víno, odrůdy Müller-Thurgau, Veltlínské červené rané a Muškát Moravský typová charakteristika: příjemné, vyrovnané, svěží ovocité víno, suché

• růžové víno, odrůdy Modrý Portugal a Svatovavřinecké; typová charakteristika: příjemné, dobře pitelné ovocité růžové víno, suché

• červené víno, odrůdy: Modrý Portugal a Svatovavřinecké; typová charakteristika: hladké sametové víno, odbourané kyseliny, případně karbonická macerace, suché.

Každý typ může být vyráběn z uvedených odrůd – buď samostatné odrůdy, nebo cuvée těchto odrůd. Před uvedením na trh bude každé víno posouzeno nezávislou komisí, která zhodnotí, zda senzorické parametry vína odpovídají požadované charakteristice. Pokud ano, bude vinař moci využívat společnou grafickou známku Svatomartinského. Vinaři budou moci použít grafickou známku na své etiketě (za předpokladu zachování grafického manuálu známky), nebo také využít společnou vzorovou etiketu.

Dalším spojujícím kriteriem bude používání společných smršťovacích záklopek s grafickou značkou Svatomartinského. Vinaři budou platit pouze poplatek za ohodnocení vína. Další poplatek za každou vyrobenou láhev se platit nebude. Vinaři budou muset pouze zakoupit jednotné záklopky na láhve, které budou prodávány za nákupní cenu.

Vinařský fond bude vkládat prostředky Fondu na společnou a efektivní propagaci této značky. Propagace bude spočívat jednak ve výrobě společných reklamních materiálů (nabídkové lístky na stoly, letáčky, postery do restaurací a vinoték), v propagační kampani v médiích, tiskových konferencích a PR komunikací a samozřejmě také na oficiální webové stránce našeho vinařství www.wineofczechrepublic.cz a www.svatomartinskevino.cz

První otevírání láhví nového „Svatomartinského“ bude probíhat jako každý rok 11.11. v 11 hod. na slavnostní akci v Brně, v Hustopečích a dalších městech a samozřejmě ve vybraných vinotékách a restauracích po celé zemi.

V příloze ke stažení (na konci zprávy) je uveden návrh podmínek a podrobností pro využití této značky a návratka. Pro přesné naplánování celé propagační akce je nutno zjistit předběžný zájem jednotlivých vinařů. Žádáme zájemce o využití značky „Svatomartinské“, aby poslali vyplněnou návratku na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo fax 519 352 072.

V 1/2 září budou k dispozici všechny další informace pro vinaře (přihláška, podlicenční smlouva, logomanuál, přehled propagačních materiálů a mediálních aktivit).

Jaroslav Machovec, Vinařský fond

Pavel Krška, Národní vinařské centrum, o.p.s.

Naši vinaři přivážejí z Paříže 54 medailí

9. 3. 2019 06:25, Pro tisk

Moravští a čeští vinaři uspěli na první velké mezinárodní soutěži roku. Na 25. ročníku prestižní soutěže Vinalies Internationales, která se každoročně odehrává v Paříži, získali 23 zlatých a 31 s ...

Vína z Moravy, Vína z Čech