Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Galerie Rýnského ryzlinku České republiky, Bzenec 2010

27. 7. 2010 15:08

Výstava je pořádána již devátým ročníkem, kdy v předcházejícím ročníku se podařilo shromáždit přes 400 vzorků vín ze všech vinařských oblastí České republiky a ze zahraničí konkrétně - Německa (Mosela, Rheigau, Rheinhessen), Rakouska (Wachau, Weinviertel), Alsaska a Slovenska.

Všechna tato vína osobně přebíráme u vinařů na základě jejich doporučení. Organizátorem výstavy je občanské sdružení „Galerie Rýnských ryzlinků“ ve spolupráci s městem Bzenec. Výstava je pořádána v srpnu jako součást tradiční Bzenecké pouti .

Hodnocení vín probíhá dle mezinárodní tabulky O. I. V. 100 bodovým hodnocením, vždy pod dohledem uznávaného vinařského odborníka. Celý proces příjmu vzorků, hodnocení a vlastní výstavy se řídí „Statutem Galerie Rýnských ryzlinků“ , který je možno shlédnout na www:galerierr.info.
Pro vaši informovanost uvádíme, že při výstavě v roce 2009, během dvou dnů výstavy ve Bzenci ochutnalo vystavená vína přes 900 návštěvníků. Upozorňujeme, že pořadatelé nepožadují žádnou finanční úhradu, svoz vzorků zajišťujeme formou osobní návštěvy u vinaře.
V případě, že máte zájem o prezentaci vašich Ryzlinků rýnských prosíme o zaslání zprávy na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo mobil 603 579 303 p.Petr Kunc.
Následně se s vámi budeme kontaktovat a upřesníme termín svozu vzorků případně další podrobnosti. Jestliže máte zájem o účast na hodnocení prosíme o uvedení do vaší zprávy.

Výstava bude probíhat podle harmonogramu:

svoz vzorků ............................. do čtvrtku 5.srpna 2010
hodnocení vín .......................... neděle 8. srpna 2010 v 9,00hodin
výstava ve Bzenci..................... 13. – 14. srpna 2010

Děkujeme Vám za pozornost, kterou věnujete výstavě, řadící se mezi stěžejní specializované přehlídky českých, moravských a zahraničních Ryzlinků rýnských.


Za občanské sdružení „Galerie Rýnských ryzlinků“
Oldřich Kuchař
Petr Kunc
Ing. Miroslav Kunc

Za Město Bzenec
Pavel Čejka, starosta

Championem 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX se stalo Rulandské bílé, výběr z hroznů, 2015 z CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.

4. 5. 2018 13:39, Pro tisk

Ve dnech 3. a 4. května se v nově rekonstruované budově Centra Excelence ve Valticích uskutečnilo odborné hodnocení 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Ocenění od špičkových mez ...

Vína z Moravy, Vína z Čech