Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Galerie Rýnského ryzlinku České republiky, Bzenec 2010

27. 7. 2010 15:08

Výstava je pořádána již devátým ročníkem, kdy v předcházejícím ročníku se podařilo shromáždit přes 400 vzorků vín ze všech vinařských oblastí České republiky a ze zahraničí konkrétně - Německa (Mosela, Rheigau, Rheinhessen), Rakouska (Wachau, Weinviertel), Alsaska a Slovenska.

Všechna tato vína osobně přebíráme u vinařů na základě jejich doporučení. Organizátorem výstavy je občanské sdružení „Galerie Rýnských ryzlinků“ ve spolupráci s městem Bzenec. Výstava je pořádána v srpnu jako součást tradiční Bzenecké pouti .

Hodnocení vín probíhá dle mezinárodní tabulky O. I. V. 100 bodovým hodnocením, vždy pod dohledem uznávaného vinařského odborníka. Celý proces příjmu vzorků, hodnocení a vlastní výstavy se řídí „Statutem Galerie Rýnských ryzlinků“ , který je možno shlédnout na www:galerierr.info.
Pro vaši informovanost uvádíme, že při výstavě v roce 2009, během dvou dnů výstavy ve Bzenci ochutnalo vystavená vína přes 900 návštěvníků. Upozorňujeme, že pořadatelé nepožadují žádnou finanční úhradu, svoz vzorků zajišťujeme formou osobní návštěvy u vinaře.
V případě, že máte zájem o prezentaci vašich Ryzlinků rýnských prosíme o zaslání zprávy na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo mobil 603 579 303 p.Petr Kunc.
Následně se s vámi budeme kontaktovat a upřesníme termín svozu vzorků případně další podrobnosti. Jestliže máte zájem o účast na hodnocení prosíme o uvedení do vaší zprávy.

Výstava bude probíhat podle harmonogramu:

svoz vzorků ............................. do čtvrtku 5.srpna 2010
hodnocení vín .......................... neděle 8. srpna 2010 v 9,00hodin
výstava ve Bzenci..................... 13. – 14. srpna 2010

Děkujeme Vám za pozornost, kterou věnujete výstavě, řadící se mezi stěžejní specializované přehlídky českých, moravských a zahraničních Ryzlinků rýnských.


Za občanské sdružení „Galerie Rýnských ryzlinků“
Oldřich Kuchař
Petr Kunc
Ing. Miroslav Kunc

Za Město Bzenec
Pavel Čejka, starosta