Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

4. ročník Galerie rulandských vín v ČR

29. 6. 2010 14:20

Cech kyjovských vinařů pořádá v letošním roce již 4. ročník Galerie rulandských vín v ČR.
Chceme navázat na vynikající úroveň předcházejících ročníků, kdy vinaři přihlásili do soutěže téměř 400 vzorků ze všech našich podoblastí, ale také vína ze Slovenska, Německa, Maďarska, Rakouska, Francie a Moldávie. Přehlídka se týká odrůd rulandské bílé, šedé a modré ( Pinot blanc, Pinot gris a Pinot noir). 4. ročník GRV v ČR se uskuteční 14. srpna 2010 ve 14 hodin v DK Kyjov. Patronát přijal starosta města Kyjova Mgr. František Lukl. Šampióni jednotlivých odrůd získají hodnotné věcné ceny. Degustace bude 7. srpna v 10 hodin na Klvaňově gymnáziu a hodnotit budou vína komise složené z vinařských odborníků s platnými degustátorskými zkouškami.

Vážení vinaři. Dovolujeme si Vás požádat o spolupráci při zajišťování vzorků. Jeden vzorek jsou 3 sedmičky, v případě menšího obsahu 4 láhve.

Garantujeme Vám seriozní ohodnocení Vašeho vína. Soutěž je medializována sdělovacími prostředky. Statut a další informace získáte na vinařských webech (www.vinazmoravy.cz, www.wineofczechrepublic.cz, atd.) nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na spolupráci se těší Cech kyjovských vinařů.

--------------------------------------------------

Vážení degustátoři.


Máte-li zájem pomoci nám při hodnocení vín – degustace se koná 7. srpna (sobota), pošlete zprávu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zatelefonujte na 602 937 871 nejpozději do 23. 7.
Hodnotíme 100 bodovým systémem mezinárodní unie enologů.

Hlasování o nejlepší TOP vinařský cíl bylo zahájeno!

1. 6. 2018 13:08, Pro vin. turisty

Již pošesté mají možnost milovníci vína a vinařské turistiky zvolit nejlepší TOP vinařský cíl. Bedekr TOP vinařský cíl v současnosti popisuje více než dvě stovky míst – vinných sklepů, vinařství, ...

Vína z Moravy, Vína z Čech