Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

4. ročník Galerie rulandských vín v ČR

29. 6. 2010 14:20

Cech kyjovských vinařů pořádá v letošním roce již 4. ročník Galerie rulandských vín v ČR.
Chceme navázat na vynikající úroveň předcházejících ročníků, kdy vinaři přihlásili do soutěže téměř 400 vzorků ze všech našich podoblastí, ale také vína ze Slovenska, Německa, Maďarska, Rakouska, Francie a Moldávie. Přehlídka se týká odrůd rulandské bílé, šedé a modré ( Pinot blanc, Pinot gris a Pinot noir). 4. ročník GRV v ČR se uskuteční 14. srpna 2010 ve 14 hodin v DK Kyjov. Patronát přijal starosta města Kyjova Mgr. František Lukl. Šampióni jednotlivých odrůd získají hodnotné věcné ceny. Degustace bude 7. srpna v 10 hodin na Klvaňově gymnáziu a hodnotit budou vína komise složené z vinařských odborníků s platnými degustátorskými zkouškami.

Vážení vinaři. Dovolujeme si Vás požádat o spolupráci při zajišťování vzorků. Jeden vzorek jsou 3 sedmičky, v případě menšího obsahu 4 láhve.

Garantujeme Vám seriozní ohodnocení Vašeho vína. Soutěž je medializována sdělovacími prostředky. Statut a další informace získáte na vinařských webech (www.vinazmoravy.cz, www.wineofczechrepublic.cz, atd.) nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na spolupráci se těší Cech kyjovských vinařů.

--------------------------------------------------

Vážení degustátoři.


Máte-li zájem pomoci nám při hodnocení vín – degustace se koná 7. srpna (sobota), pošlete zprávu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zatelefonujte na 602 937 871 nejpozději do 23. 7.
Hodnotíme 100 bodovým systémem mezinárodní unie enologů.