Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Termín povinného prohlášení o zásobách je 10. 9. 2009

2. 9. 2009 16:30

CCV - informační systémy & Národní vinařské centrum

Vážení vinaři, vinohradníci a zástupci vinařské veřejnosti, dovolte, abychom ještě jednou upozornili na termín podání a připojili informace, které Vám pomohou zorientovat se ve zkratkách uvedených na nových formulářích. Konkrétně zkratek CHOP a CHZO.

Povinné prohlášení o zásobách je stanoveno v zákoně 321/2004 Sb. o vinohradnictví a vinařství. Zákon uvádí, že každý, s výjimkou maloobchodníka a konečného spotřebitele, je povinen každoročně odevzdat prohlášení o zásobách hroznového moštu, zahuštěného hroznového moštu, rektifikovaného moštového koncentrátu a vína, které skladuje k 31. červenci. Vyplnění prohlášení o zásobách je nejen plněním zákonné povinnosti, ale také je nezbytnou podmínkou pro každého úspěšného uchazeče o dotační podporu na restrukturalizaci a přeměnu vinic. Dotační podpora bude odepřena, pokud svou povinnost nesplníte včas.

S ohledem na význam tohoto prohlášení pro Vás v letošním roce bylo připraveno podstatné usnadnění možnosti podávat prohlášení o zásobách elektronicky bez použití elektronického podpisu přes Portál farmáře www.farmar.eu z pohodlí Vašeho domova bez zbytečného papírování, cesty na úřad a na poštu.

Jak konkrétně postupovat?

Jste-li osobou povinnou podat prohlášení, učiňte tak, prosím, do termínu 10. 9. 2009, a to prostřednictvím Portálu farmáře na www.farmar.eu po přihlášení (zadáte přihlašovací jméno a heslo), kliknout na tlačítko „Registr vinic“, vybrat „Elektronická podání prohlášení“, vyplnit formulář a již jen kliknout na tlačítko “Odeslat prohlášení”.

Vítanou pomocí Vám budou oficiální vysvětlivky termínů CHOP a CHZO, které naleznete na stránkách ÚKZÚZ nebo jsou také v příloze ke stažení.

Nemáte-li přístupové jméno a heslo na Portál farmáře? Potom se nevyhnete jedné cestě, přístup na Portál farmáře si můžete nechat zřídit na nejbližší Agentuře pro zemědělství a venkov. Jejich seznam lze najít také na Portálu farmáře.

Radim Šedivý, CCV informační systémy, dodavatel technického řešení pro Portál Farmáře