Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vyhrajte v soutěži Zaostřeno na Moravské vinařské stezky!

11. 8. 2009 12:56

Nadace Partnerství

Brno (4. srpna 2009) – Až do konce srpna se mohou milovníci jižní Moravy a Moravských vinařských stezek zapojit do fotosoutěže s názvem Zaostřeno na Moravské vinařské stezky, kterou vyhlásil program Greenways Nadace Partnerství. Během září proběhne na internetových stránkách vinarske.stezky.cz hlasování a v říjnu budou vyhlášeni vítězné snímky. Hlavní cenou v soutěži je roční předplatné časopisu Peloton i se třemi speciály a cyklistický retrodres.

„Zrovna letos slaví Moravské vinařské stezky deset let své existence. Za tu dobu se staly nejvyhledávanější sítí tematických cyklistických tras v republice,“ říká koordinátor programu Greenways Juraj Flamik. Zajímalo nás, jaké zážitky z Moravských vinařských stezek si vlastně cyklisté odvážejí. Díky fotosoutěži se o ně mohou podělit nejen s námi, ale i s ostatními příznivci jižní Moravy, kteří sem přijíždějí z celé České republiky,“ doplňuje ho Martin Gillár z Nadace Partnerství. Během několika dnů od vyhlášení soutěže již organizátorům přišlo několik snímků, které by se mohly ucházet o jednu z výher. Soutěžící posílají fotografie jak s cyklistickou tematikou, tak snímky zachycující momentky z vinných sklípků. „Nechtěli jsme soutěž zbytečně tematicky omezovat, a tak jediným kritériem snímků je místo jejich pořízení - Moravské vinařské stezky. Z kapacitních důvodů jsme omezili počet přihlášených fotografií od jednoho autora na dva snímky,“ vysvětluje Gillár.

Celý srpen lze fotky přihlašovat na internetové adrese www.vinarske.stezky.cz, kde během září proběhne internetové hlasování. To určí tři nejlepší fotografie, na jejichž autory čeká předplatné časopisu Peloton i se třemi speciály a cyklistický dres z limitované série Peloton. „Řídíme se mottem V Pelotonu jsou cyklisté vítáni, a protože dobře víme, jak skvělé má jižní Morava cyklostezky a jak moc je u cyklistů oblíbená, rozhodli jsme se do soutěže přispět hlavní cenou,“ říká šéfredaktor Pelotonu Martin Záruba. Další oceněné fotografie přinesou svým autorům lístky na podzimní Festival otevřených sklepů, který proběhne 17. a 18. října na Mikulovsku nebo praktického knižního Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy. „Věříme, že cyklisté, vinaři i turisté se s námi všemi budou chtít podělit o své netradiční zážitky z Moravských vinařských stezek,“ shrnuje Martin Gillár.Kontakt: Martin Gillár, PR manažer programu Greenways, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 775 958 907
Nadace Partnerství je nejvýznamnější česká nadace podporující projekty udržitelného rozvoje ve všech regionech České republiky. Během 18 let své existence podpořila formou nadačních příspěvků ve výši přes 213 miliónů korun už na 2 383 projektů nevládních neziskových organizací, škol, obecních úřadů i jednotlivců. Společně s pěti sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku je součástí asociace Environmental Partnership for Sustainable Development. www.nadacepartnerstvi.cz
Vaše rozhodnutí mění svět! www.podportenas.cz

Greenways jsou trasy, komunikace nebo přírodní koridory, využívané v souladu s jejich ekologickou funkcí a potenciálem pro sport, turistiku a rekreaci. Přinášejí užitek v oblasti ochrany přírody a kulturního dědictví, zlepšují možnosti pro dopravu, rekreaci a turistiku, jsou výzvou k zdravějšímu životnímu stylu a udržitelnému využívání místních zdrojů. Greenways vedou občany, zastupitele, úřady a podnikatele ke společnému plánování a zlepšování života v jejich obci a komunitě. Program Greenways Nadace Partnerství je koordinátorem například Greenways Praha-Vídeň, Greenways Krakow-Morava-Vídeň či Moravských vinařských stezek. Generálním partnerem programu Greenways je Nadace České spořitelny.

Moravské vinařské stezky jsou dlouhodobým projektem ochrany kulturního dědictví a rozvoje vinařské turistiky na jižní Moravě, který od roku 1998 postupně rozvíjí Nadace Partnerství ve spolupráci s 280 vinařskými obcemi a dalšími partnery. Více než 1200 km dlouhá síť cyklistických stezek pokrývá celou vinařskou oblast Moravy a tvoří deset menších okruhů, které jsou spojené jednou páteřní stezkou. Specifické jsou v tom, že nevytvářejí jen jednoduchá dopravní spojení, ale velmi podrobně mapují místa, která jsou zajímavá z pohledu vinařské krajiny - to znamená vinohrady, sady i vinařské památky na jižní Moravě. Z toho důvodu jsou trasy velmi klikaté, a návštěvníkovi tak přinášejí opravdu to podstatné z vinařského kraje jižní Moravy.

V roce 2001 založila Nadace Partnerství Obecně prospěšnou společnost Partnerství za účelem poskytování služeb pro trvale udržitelný rozvoj komunit, obcí a jejich partnerů z neziskového a podnikatelského sektoru. Nabízí zajištění služeb při přípravě a vedení projektů zaměřených především na oblast životního prostředí a trvale udržitelného života.

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech