Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Galerie Rýnského ryzlinku České republiky, Bzenec 2009

29. 7. 2009 16:01

Výstava je pořádána již osmým ročníkem a v každém z předcházejících ročníků se podařilo shromáždit vždy přes 200 vzorků vín ze všech vinařských oblastí České republiky a 100 vín ze zahraničí.

Organizátorem výstavy je „Klub přátel Rýnského ryzlinku“ ve spolupráci s městem Bzenec. Výstava je pořádána jednak v srpnu jako součást tradiční Bzenecké pouti a jednak v září (přesný termín sdělíme) v Praze ve vínotéce „Karlovo náměstí“.

Hodnocení vín probíhá dle mezinárodní tabulky O. I. V. 100 bodovým hodnocením, vždy pod dohledem uznávaného vinařského odborníka. Celý proces příjmu vzorků, hodnocení a vlastní výstavy se řídí „Statutem Galerie Rýnských ryzlinků“ , který je možno shlédnout na www.galerierr.info.

V případě, že máte zájem o prezentaci vašich Ryzlinků rýnských prosíme o zaslání zprávy na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo mobil 603 579 303 p.Petr Kunc.
Následně se s vámi budeme kontaktovat a upřesníme termín svozu vzorků případně další podrobnosti. Jestliže máte zájem o účast na hodnocení prosíme o uvedení do vaší zprávy.


Výstava bude probíhat podle harmonogramu:

svoz vzorků ............................. do 7.srpna 2009
hodnocení vín .......................... neděle 9. srpna 2009 v 9,00hodin
výstava ve Bzenci..................... 14. – 15. srpna 2009

Děkujeme Vám za pozornost, kterou věnujete výstavě, řadící se mezi stěžejní specializované přehlídky českých, moravských a zahraničních Ryzlinků rýnských.


Za Klub přátel Ryzlinku rýnského:
Oldřich Kuchař
Petr Kunc

Za Město Bzenec:
Pavel Čejka, starosta