Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Informace o jednání Rady Vinařského fondu dne 24.2. 2009

3. 3. 2009 11:27

Dne 24. 2. 2009 proběhlo druhé letošní zasedání Rady Vinařského fondu.

Hlavním bodem jednání bylo projednání účetní závěrky a výroční zprávy Fondu za rok 2008. Rada oba dokumenty schválila a rozhodla o jejich předložení Dozorčí radě. Po schválení Dozorčí radou bude výroční zpráva včetně závěrky zveřejněna na webu Vinařského fondu. Rada dále projednala žádosti o poskytnutí podpory, jejichž realizace proběhne do konce měsíce března. Z celkového počtu 64 projednávaných žádostí Rada podpořila 60. Rada se dále zabývala těmito záležitostmi:

Byl schválen seznam vybraných akcí ve vinařských regionech, které byly určeny jako stěžejní pro podporu prostřednictvím nadlinkové komunikace. Smyslem této podpory je přilákat co nejvíce návštěvníků na jižní Moravu na konkrétní vinařské akce.

Podoblast mikulovská: Valtické vinné trhy, Pálavské vinobraní, Vinobraní v Novosedlích, Valtické vinobraní
Podoblast znojemská: Festival VOC Znojmo. Svátek písní a originálních znojemských vín, Znojemské vinobraní
Podoblast velkopavlovická: XIV. Vinné trhy Čejkovice, Velkopavlovické vinobraní, Burčákové slavnosti v Hustopečích, Ze sklepa do sklepa (otevřené sklepy ve V.Bílovicích)

Podoblast slovácká : Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, Bzenecké vinobraní Moravská Nová Ves - den otevřených sklepů
Oblast Čechy: Mělnické vinobraní, Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře (součástí nominační výstava vinařské oblasti Čechy)

Rada schválila návrhy aktivit v rámci projektu podpory růžových vín a rozhodla o uzavření reklamní spolupráce s Regionální agrární komorou Jihomoravského kraje a dále o finančním příspěvku na realizaci projektu Business vlak v rámci veletrhu Vinex

Další jednání Rady je naplánováno na 13. březen, k projednání bude 230 žádostí o podporu.