Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Degustační zóna VINEX 2009

13. 2. 2009 10:43

POZOR!!! V PONDĚLÍ, 23. ÚNORA DO 8.00 HOD. RÁNO JE POSLEDNÍ MOŽNOST PRO PŘIHLÁŠENÍ VÍN DO DEGUSTAČNÍ ZÓNY VINEX!!! POKUD JSTE PŘIHLÁŠKU ZATÍM NEPOSLALI, UČIŃTE TAK NEPRODLENĚ!!!

Po loňském úspěchu Cenové srovnávací degustační zóny (dále jen degustační zóny) pořádané v rámci veletrhu VINEX připravuje Národní vinařské centrum pod záštitou a za podpory Vinařského fondu její další ročník. Letos proběhne v rámci 14. mezinárodního vinařského veletrhu VINEX pořádaného současně s mezinárodním veletrhem gastronomie, hotelových služeb a veřejného stravování G + H. Oproti loňskému ročníku je možné do degustační zóny zařadit tuzemská tichá vína ve všech kvalitativních kategoriích s výjimkou vín stolních. Novinkou je také elektronický způsob přihlašování na webu Národního vinařského centra.

Degustační zóna bude umístěna v přízemí pavilonu A2 v areálu brněnského výstaviště ve dnech 4. – 6. 3. 2009. Budou v ní předložena tuzemská vína k volné degustaci odborným návštěvníkům veletrhu, tj. zejména obchodníkům vínem, sommelierům, novinářům atd. Vína v zóně budou přehledně seřazena podle cenových kategorií a odrůd. Každé víno zde bude možné ochutnat a získat o něm i základní data z přehledného informačního materiálu. Samozřejmostí je i uvedení adres výrobců a popř. i kontaktů na jejich prezentační stánky na Vinexu. Všechny údaje budou zároveň publikovány v přehledném katalogu. V návaznosti na degustační zónu bude návštěvníkům k dispozici i prodejní vinotéka, v níž bude možné prezentovaná vína přímo zakoupit. Více informací k degustační zóně naleznete v příloze, pro přihlášení vín do zóny pokračujte zde.
Jelikož je počet vín v zóně omezen, může být sběr přihlášek ukončen i dříve, a to v případě dosažení maximálního počtu vín v zóně.