Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Očekává se vyšší cukernatost

Litoměřický deník, 3.10.2007

Sklizeň hroznového vína zahájila v těchto dnech společnost České vinařství Chrámce na Mostecku, největší pěstitel vinné révy v Čechách.

Očekávaný výnos bezmála pět tun z hektaru, což je meziročně srovnatelný stav, označil zakladatel rodinné firmy Ivan Váňa za dobrý až velmi dobrý. Dá se předpokládat, že cukernatost hroznů bude nejlepší v celé historii podniku, řekl Váňa. 'Sbírat začínáme co nejpozději, aby hrozny měly co nejvíce cukru amy už nemuseli doslazovat. Proti loňskému roku očekáváme vyšší cukernatost i lepší kvalitu hroznů. Nahrál nám i mimořádně teplý rok, nejteplejší za posledních 232 let,' uvedl Váňa. Z očekávané úrody asi 300 tun hroznů firma vyrobí 200 tun vína. Asi pětinu produkce budou tvořit košer vína, na jejichž výrobu má chrámecké vinařství certifikát. Hrozny by se mělo podařit sklidit do začátku listopadu.


(čtk)

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech