Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Zuzana Roithová besedovala s vinaři

Hodonínský deník, 1.6.2007

Palčivá problematika evropské regulace trhu s vínem byla ve středu v Hodoníně hlavním tématem setkání europoslankyně Zuzany Roithové s místními vinaři.

Roithová upozornila na problém znevýhodnění severních zemí vůči jižním státům a zvyšující se dovoz vína z třetích zemí. Kromě europoslankyně se besedy zúčastnili také tajemník Svazu vinařů Martin Půček, který přiblížil posuny evropské a české legislativy v této oblasti, a Pavel Krška z Národního vinařského centra ve Valticích. Ten pohovořil o projektu vinařské turistiky. Součástí setkání byla i diskuse. 'Význam dneška vidím zejména v tom, že paní Roithová vyslechla naživo naše stanovisko a to, co nás trápí,' uvedl Martin Půček. Vinaři si uvědomují svou znevýhodněnost. Oblast totiž tvoří pouze malou část národního hospodářství. 'Bude velmi důležité, aby za nás naši europoslanci bojovali,' vyjádřil svou obavu jeden ze zúčastněných vinařů Tomáš Martinec. O důležitosti problematiky nepochybuje ani poslankyně 'Uvědomuji si, že vinařství není jen část hospodářství, ale také část naší kultury,' řekla Roithová.


(mil)Soutěž s certifikovaným zařízením Salon vín ČR

13. 3. 2018 15:18, Pro vin. turisty

Salon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro aktuální rok, která v posledním ročníku uspěla v konkurenci 2073 vín. Nejlepší stovka našich vín získala zlato ...

Vína z Moravy, Vína z Čech