Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Postiženým dětem pomůže víno za tisíce

Břeclavský deník, 27.4.2007

Devěttisíc sto korun poprvé, devět tisíc sto podruhé, devět tisíc sto potřetí!

Prodáno dámě s číslem dvacet sedm. Tak tato slova včera nejspíš potěšila všechny děti z Dětského denního stacionáře Biliculum v Mikulově. Vyhlášená vinařská firma Mikrosvín pro ně totiž uspořádala charitativní dražbu svých exkluzivních vín. ' Už dřív jsme sice pořádali různé dražby, ale pro Biliculum vůbec poprvé. Děti s kombinovanými vadami a autismem potřebují pomůcky pro muzikoterapii, tak jsme se rozhodli jim pomoci,' říká Martin Prokeš z mikulovského Mikrosvínu. Firma dala do hlavní dražby šest lahví svého unikátního ledového vína Ryzlink vlašský ročníku devadesát devět. Dalších šest lahví věnoval Oldřich BujnochzGlobalWines.

' Mám tu dvě krásné bedýnky po šesti lahvích, od každého tři. Kdo nabídne víc? Vyvolávací cena je dvě stě korun za jednu,' vykřikoval Bujnoch, který zastal také funkci dražitele.

Na zvednuté ruce s čísly zájemců dlouho čekat nemusel. Během několika málo minut se suma vyšplhala skoro k deseti tisícům. ' Osm tisíc devět set korun,' řekl jeden z dražících. Devět tisíc sto! Při těchto slovech přítomným nezbylo než zatleskat nenápadné dámě s číslem dvacet sedm. Ta si totiž bedýnku luxusních vín odnesla. ' Jsou svůdná, podmanivá, je škoda si je nekoupit,' lákal účastníky dražby Bujnoch. Že má v dražení vín hojné zkušenosti, dokázalo i to, že cenu druhé bedýnky se mu podařilo vytáhnout na osm tisíc tři sta korun.

Po dražbě obou hlavních bedýnek následovala dvě překvapení. Budoucí majitelé netušili, cosevdřevěnýchboxech ukrývá. Přesto byli odvážní. ' Čtyři tisíce dvě sta!' zakřičel na poslední chvílimužs číslem dvě. Dražitel už se chystal vína přiklepnout jinému majiteli. Nakonec se ale dočkal.

Dětský stacionář tak od Mikrosvínu dostane na pomůcky celých pětadvacet tisíc šest set korun.


DAGMAR FIALOVÁ