Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Veletrh ProWein: Láká milovníky vín

blesk.cz, 8.3.2007

Světově uznávaná přehlídka vína a destilátů se koná v německém Düsseldorfu ve dnech 18. - 20. března 2007 a moravská a česká vína zde budou představena již podruhé.

Veletrh ProWein se díky velikosti výstavní plochy a počtu vystavovatelů i návštěvníků zařadil k největším veletrhům vína a destilátů na světě. V roce 2006 se veletrhu zúčastnilo více než 2 900 vystavovatelů ze 46 zemí světa.

Letošní ročník ožije premiérou originální přehlídky delikates pod názvem "Nejlepší přátelé vína". Vznikne tak prostor pro výstavu pochoutek, jakými jsou sýry, těstoviny nebo i čokoláda, které neodmyslitelně patří k pití dobrého vína.

Účast jednotlivých českých firem podporuje z velké části Vinařský fond. "Veletrh ProWein je pro vinaře dobrou příležitostí, jak získat cenné kontakty pro export českých produktů a jde nám samozřejmě i o to, aby se značka Vína z Moravy, vína z Čech stala jakousi pečetí kvality nejen v rámci České republiky, ale aby vstoupila i do povědomí odborníků ze silných vinařských evropských velmocí," říká ředitel Vinařského fondu ing. Jaroslav Machovec.

jaj, luk


Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech