Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Veletrh ProWein: Láká milovníky vín

blesk.cz, 8.3.2007

Světově uznávaná přehlídka vína a destilátů se koná v německém Düsseldorfu ve dnech 18. - 20. března 2007 a moravská a česká vína zde budou představena již podruhé.

Veletrh ProWein se díky velikosti výstavní plochy a počtu vystavovatelů i návštěvníků zařadil k největším veletrhům vína a destilátů na světě. V roce 2006 se veletrhu zúčastnilo více než 2 900 vystavovatelů ze 46 zemí světa.

Letošní ročník ožije premiérou originální přehlídky delikates pod názvem "Nejlepší přátelé vína". Vznikne tak prostor pro výstavu pochoutek, jakými jsou sýry, těstoviny nebo i čokoláda, které neodmyslitelně patří k pití dobrého vína.

Účast jednotlivých českých firem podporuje z velké části Vinařský fond. "Veletrh ProWein je pro vinaře dobrou příležitostí, jak získat cenné kontakty pro export českých produktů a jde nám samozřejmě i o to, aby se značka Vína z Moravy, vína z Čech stala jakousi pečetí kvality nejen v rámci České republiky, ale aby vstoupila i do povědomí odborníků ze silných vinařských evropských velmocí," říká ředitel Vinařského fondu ing. Jaroslav Machovec.

jaj, luk