Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

To jsou skvosty moravských vinařů!

Blesk, 20.2.2007

Bílé Pálava, výběr z bobulí, ročník 2005, a červené Zweigeltrebe barrique, ročník 2005. To jsou podle odborníků ta nejlepší vína české produkce, která letos přijdou na trh.

Bílé pochází z Vinných sklepů Lechovice na Znojemsku, výrobcem červeného je Vinařství Hrabal, Velké Bílovice na Břeclavsku.
Obě budou k vidění i ochutnání na sobotní 30. jihomoravské výstavě vín, která se uskuteční v sobotu v Kongresovém centru u výstaviště v Brně.

'Na výstavu přihlásili vinaři celkem 1085 vzorků vín. Hodnotilo je devadesát degustátorů,' uvedl jeden z pořadatelů výstavy Bořivoj Drábek ze sdružení Vinařů brněnské oblasti.

Ondřej Pořár

Pálava, výběr z hroznů 2005 Vinné sklepy Lechovice

Jedna z mála odrůd, kdy se bílé víno vyrábí z tmavých hroznů. Jde o velmi sladké víno s vysokým obsahem cukru a ušlechtilou plísní. Pije se k sladkým dezertům, kořeněným jídlům, k tučným sýrům a paštikám.

Láhev o obsahu 0,75 litru přijde na 377 korun.


Zweigeltrebe barrique 2005 Vinařství Hrabal s. r. o. Velké Bílovice

Jde o odrůdu vína, vyšlechtěnou v Rakousku v roce 1936 křížením odrůd Vavřinec a Frankovka. Tohle červené víno má sytou červenou barvu s lahodnou chutí drobného červeného ovoce. Zráním v sudech barrique se vůně i chuť obohatila o tóny sladkého dřeva, čokolády a vanilky.

Láhev o obsahu 0,75 litru přijde na 229 korun.