Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinobraní nabídne více kvalitních vín

Znojmo – Vína s puncem kvality VOC Znojmo najdou lidé o letošním Znojemském historickém vinobraní hned na třech místech: u znojemské rotundy, na hradě a také v tradičním místě, ve Vlkově věži. A za víny VOC Znojmo mohou lidé vyrazit i Vinobusem. "Největší vinařskou scénou vinobraní bude degustace vín VOC Znojmo u rotundy. Letos bude v nabídce třiasedmdesát vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené od osmnácti vinařů sdružených do spolku VOC Znojmo," informoval předseda sdružení VOC Znojmo František Koudela.

Každoročně tu návštěvníci za zvuků cimbálové muziky ochutnají desetitisíce degustačních vzorků. "Na nadcházejícím vinobraní navíc premiérově ochutnají nově zatříděná vína, která prošla hodnotící komisí na konci srpna," doplnil Koudela.

S víny VOC Znojmo je spojena další scéna letošního vinobraní – poznávání vína všemi smysly s viceprezidentem sommelierů Ivem Dvořákem.

Zdroj:

  Brněnský deník
Datum vydání: 13.9.2016
Odkaz: http://brnensky.denik.cz/

Druhý ročník soutěže o nejlepší krajská vína má své vítěze

9. 10. 2018 06:35, Pro tisk

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2018“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj. Vína budou reprezentovat region jižní Mor ...

Vína z Moravy, Vína z Čech