Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinobraní nabídne více kvalitních vín

Znojmo – Vína s puncem kvality VOC Znojmo najdou lidé o letošním Znojemském historickém vinobraní hned na třech místech: u znojemské rotundy, na hradě a také v tradičním místě, ve Vlkově věži. A za víny VOC Znojmo mohou lidé vyrazit i Vinobusem. "Největší vinařskou scénou vinobraní bude degustace vín VOC Znojmo u rotundy. Letos bude v nabídce třiasedmdesát vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené od osmnácti vinařů sdružených do spolku VOC Znojmo," informoval předseda sdružení VOC Znojmo František Koudela.

Každoročně tu návštěvníci za zvuků cimbálové muziky ochutnají desetitisíce degustačních vzorků. "Na nadcházejícím vinobraní navíc premiérově ochutnají nově zatříděná vína, která prošla hodnotící komisí na konci srpna," doplnil Koudela.

S víny VOC Znojmo je spojena další scéna letošního vinobraní – poznávání vína všemi smysly s viceprezidentem sommelierů Ivem Dvořákem.

Zdroj:

  Brněnský deník
Datum vydání: 13.9.2016
Odkaz: http://brnensky.denik.cz/

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech