Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Národní soutěž vín: na přihlášení zbývají vinařům už jen poslední dny

Břeclavsko – Už jen poslední dny zbývají do uzávěrky přihlášek oblastních kol Národní soutěže vín 2016. Ta je nejvyšší oficiální soutěží vín v České republice. Jejím vyústěním je valtický Salon vín se stovkou nejlepších vín z Moravy a Čech v daném roce.

"Jako první přijde na řadu hodnocení vín s původem hroznů ze slovácké vinařské podoblasti. Uzávěrka přihlášek pro vinaře je už v úterý, hodnotitelé zasednou v Národním vinařském centru ve valtickém zámku jedenáctého a dvanáctého srpna. Ještě v srpnu pak bude následovat i hodnocení vín z velkopavlovické a mikulovské podoblasti.

Termíny přihlášek- podoblast Slovácká: ?do 2. srpna- podoblast Velkopavlovická: do 5. srpna- podoblast Mikulovská: do 8. srpnaPřihlášky se podávají výhradně elektronicky na www.elwis.cz

Nejlepší vína ze všech vinařských podoblastí postoupí do prvního, už celostátního kola. Ti nejlepší se pak "utkají" ve finálovém kole, které rozhodne o složení Salonu vín. "Zcela ojedinělý systém Národní soutěže vín díky vícekolovému hodnocení postupně vyzdvihuje ta nejlepší vína v jednotlivých kategoricích," zdůraznili organizátoři.

Do loňského ročníku se zapojilo 1423 vín od 215 vinařů a vinařství. "Letošní ročník bude podle dosavadního vývoje přihlášek ještě bohatší. Takto vysoký počet hodnocených vín už nám dává dokonalou představu o vínech a vinařství v České republice, jejich kvalitě, potenciálu, podoblastních a regionálních specifikách, vinařských přístupech a využívání technologií," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Jak připomněll, na odbornou hodnoticí část v každé podoblasti navazuje také výstava hodnocených vín pro veřejnost."

Zdroj:

  breclavsky.denik.cz
Datum vydání: 31.7.2016
Odkaz: http://breclavsky.denik.cz/p...en-posledni-dny-20160731.html