Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Národní soutěž vín: na přihlášení zbývají vinařům už jen poslední dny

Břeclavsko – Už jen poslední dny zbývají do uzávěrky přihlášek oblastních kol Národní soutěže vín 2016. Ta je nejvyšší oficiální soutěží vín v České republice. Jejím vyústěním je valtický Salon vín se stovkou nejlepších vín z Moravy a Čech v daném roce.

"Jako první přijde na řadu hodnocení vín s původem hroznů ze slovácké vinařské podoblasti. Uzávěrka přihlášek pro vinaře je už v úterý, hodnotitelé zasednou v Národním vinařském centru ve valtickém zámku jedenáctého a dvanáctého srpna. Ještě v srpnu pak bude následovat i hodnocení vín z velkopavlovické a mikulovské podoblasti.

Termíny přihlášek- podoblast Slovácká: ?do 2. srpna- podoblast Velkopavlovická: do 5. srpna- podoblast Mikulovská: do 8. srpnaPřihlášky se podávají výhradně elektronicky na www.elwis.cz

Nejlepší vína ze všech vinařských podoblastí postoupí do prvního, už celostátního kola. Ti nejlepší se pak "utkají" ve finálovém kole, které rozhodne o složení Salonu vín. "Zcela ojedinělý systém Národní soutěže vín díky vícekolovému hodnocení postupně vyzdvihuje ta nejlepší vína v jednotlivých kategoricích," zdůraznili organizátoři.

Do loňského ročníku se zapojilo 1423 vín od 215 vinařů a vinařství. "Letošní ročník bude podle dosavadního vývoje přihlášek ještě bohatší. Takto vysoký počet hodnocených vín už nám dává dokonalou představu o vínech a vinařství v České republice, jejich kvalitě, potenciálu, podoblastních a regionálních specifikách, vinařských přístupech a využívání technologií," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Jak připomněll, na odbornou hodnoticí část v každé podoblasti navazuje také výstava hodnocených vín pro veřejnost."

Zdroj:

  breclavsky.denik.cz
Datum vydání: 31.7.2016
Odkaz: http://breclavsky.denik.cz/p...en-posledni-dny-20160731.html

Osm vítězů Oenofora pochází z České republiky

23. 6. 2018 08:05, Pro tisk

Letošní 12. ročník mezinárodní soutěže vín Oenoforum byl velmi úspěšný pro naše vína. Ocenění za nejlepší kolekcí získalo Nové vinařství. Čtyři hlavní Šampioni letos putují do zahraničí. Moravští vina ...

Vína z Moravy, Vína z Čech