Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Hašek dal Číňanům ochutnat jižní Moravu

Teprve před dvěma týdny uzavřel Jihomoravský kraj dohodu o spolupráci s čínskou provincií Chai-nan. A už mohl přivítat první delegaci vedenou výkonným viceguvernérem panem Mao Čchao-feng.

Čínské straně byla představena mimo jiné i turistická lákadla jižní Moravy, včetně vinařství a folklóru, a zaměření kraje na vědu, výzkum a inovace.

"V Lednici jsme si prošli park, zámek a multifunkční centrum. Navštívili jsme i lázně, kde si čínští hosté poslechli vše o léčivých schopnostech jodobromové vody a nabídce lázní, která je velmi zaujala, a chtěli by v Chai-nanu vybudovat něco obdobného," uvedl Hašek.

 

V Čínské lidové republice stále stoupá zájem i o moravské víno. "Pozvali jsme proto čínskou delegaci do Národního vinařského centra, kde mohli ochutnat to nejlepší z našich vinohradů," doplnil hejtman, který věří, že jižní Morava má čínským investorům i turistům co nabídnout.

Zdroj: parlamentnilisty.cz
Datum vydání: 10.5.2016

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech