Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Pro kraj začíná sezóna veletrhů cestovního ruchu

Právo, 9.1.2007

V Brně bude v největším pavilonu * Poprvé se představí v JekatěrinburguÚstecký kraj se v letošním roce bude prezentovat na 17 veletrzích cestovního ruchu, a to jak tuzemských, tak v zahraničí. Mezi nejvýznamnější domácí veletrhy patří Regiontour Brno, který proběhne ve dnech 11.-14. ledna. Právo o tom informoval František Janačík z kanceláře ústeckého hejtmana.

'Tuto největší středoevropskou přehlídku průmyslu cestovního ruchu, s důrazem na turistiku v regionech, každoročně navštíví tisíce zájemců z domova i zahraničí. Odborníkům jsou věnovány první dva dny, pro laickou veřejnost jsou určeny zbývající veletržní dny. Ústecký kraj na této akci nemůže chybět,' konstatoval náměstek a zástupce hejtmana Radek Vonka (ODS).

Ústecký kraj bude mít v centrální části pavilónu V (největší a nejmodernější pavilón výstaviště, otevřený v roce 2006) nově navrženou ostrovní expozici o rozměrech 10x16 metrů. V ní bude dostatek prostoru nejen pro jednání, ale i pro zázemí partnerským vystavovatelům, kterými jsou 13 severočeských měst, OPS České Švýcarsko, Tolštejnské panství a Regiocentrum.

Pro prezentaci regionu připravil odbor regionálního rozvoje krajského úřadu dostatek informačních turistických materiálů, o které je již tradičně v Brně velký zájem a které svým designem patří k nejkvalitnějším jak podle ohlasu návštěvníků, tak i podle vyjádření odborné veřejnosti.


Víno, pivo i šermíři

'Po úspěchu v předešlých dvou ročnících představíme návštěvníkům brněnského Regiontouru také některé výrobky našich firem. Připraveny budou ochutnávky kvalitních regionálních vín z vinařství Chrámce, Velkých Žernosek, z Roudnice nad Labem a Litoměřic, ochutnávky piva Zlatopramen firmy Drinks Union, a. s. Litvínovská pekárna Japek nabízí slunečnicový chleba a koláčky, nebudou chybět bonbóny pro děti s logem kraje. Skupina historického šermu Vítkovci z Postoloprt zpestří a oživí expozici vystoupením šermířů,' přiblížil prezentační strategii kraje Vonka.

Z informačních materiálů představí Ústecký kraj více než 10 různých publikací, skládaček nebo map. Nebude chybět přehledná informace o našich nejdůležitějších kulturních památkách, o ubytování v kraji, celkově i v jednotlivých oblastech, materiál o aktivním trávení volného času v zimě i v létě nebo informace o lázeňské péči. Jako v minulých letech i při tomto ročníku Regiontouru plánují zástupci kraje schůzky s touroperátory z ČR, Slovenska i se zástupci zahraničních cestovních kanceláří. Jednání budou probíhat i se zástupci vydavatelství a Svazu českých turistů.

Ústecký kraj se v letošním roce bude prezentovat na 4 domácích a 13 zahraničních veletrzích.

Mezi nové, kterých se Ústecký kraj letos bude účastnit poprvé, patří Slovakiatour v Bratislavě a UTE v Jekatěrinburgu (Rusko). 'Účast na těchto veletrzích byla zvolena proto, že byl zaznamenán zvýšený zájem klientů ze Slovenska a Ruska o pobyty na severu Čech,' doplnil Janačík.


Rudolf Prchal