Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Na vinobraní nemusíte cestovat až na Moravu, stačí do pražské Troje

Vinobraní sv. Kláry v trojské botanické zahradě oživí divadlo, swing i jazz, chybět nebude cimbál a lidovky.

K podzimu patří oslava vínavinobraní. Nemusíte však cestovat na jižní Moravu, stačí, když přijdete na Vinici sv. Kláry v pražské Troji. Prazskenovinky.cz informovala Mgr. Lucie Herberová, tisková mluvčí Botanické zahrady hlavního města Prahy.

V trojské botanické zahradě baví děti kreslená dětská mapa

Kromě vína, které se vyrábí přímo pod vinicí, můžete ochutnat i vína předních českých a moravských vinařů.

Památkově chráněná vinice sv. Kláry, spolu s dalšími sedmi vinicemi (Arcibiskupská v Modřanech, Svatováclavská na Pražském hradě, Svatojánská na Malé straně, Máchalka ve Vysočanech, Gröbovka na Vinohradech, Baba v Dejvicích a Salabka v Troji), které se nacházejí na území dnešní Prahy, připomíná zašlou slávu pražského vinařství.

Tato vinice zde byla pravděpodobně již za vlády Václava II. Podle listiny napsané přibližně roku 1228 náležely klášteru sv. Jiří na Pražském hradě poplužní dvůr a dvě poplatné usedlosti v Ovenci (dnešní Bubeneč a Troja). Příslušenstvím dvora byly pole, louky, vinice, štěpnice a řeka. Zda se jednalo o dnešní vinici sv. Kláry nemůžeme dnes přesně určit.

(jv,prazskenovinky.cz foto:Bz)

Zdroj: prazskenovinky.cz
Datum vydání: 19.8.2015

Soutěž s certifikovaným zařízením Salon vín ČR

13. 3. 2018 15:18, Pro vin. turisty

Salon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro aktuální rok, která v posledním ročníku uspěla v konkurenci 2073 vín. Nejlepší stovka našich vín získala zlato ...

Vína z Moravy, Vína z Čech