Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Otevření Slovácké galerie vín v Kyjově

Od poloviny dubna letošního roku byla nově otevřena Slovácká galerie vín pod kyjovskou radnicí. Vína uložená ve Slovácké galerii jsou určena k propagaci a podpoře kvalitních a poctivých vinařů a vinařství v regionu, kde má víno a jeho výroba svoje nezastupitelné místo již po staletí.

Slovácká galerie vín je reprezentativní vinotéka s nabídkou degustací a prodeje vín z vybraných vinařství výhradně Slovácké vinařské podoblasti s důrazem na kyjovský region. Široká veřejnost má možnost ochutnat ta nejlepší vína z regionu na jednom místě s odborným výkladem zkušeného sommeliera.

„Vybrali jsme 18 kvalitních vinařství tak, abychom měli zastoupení ze všech částí Slovácké vinařské podoblasti, tedy Kyjovsko, Břeclavsko, Veselsko a Uherskohradišťsko. V pestrosti nabídky klademe důraz na variaci ročníků i odrůd. Naši návštěvníci mají možnost si denně vychutnat tzv. malou degustaci, kdy je připravena sestava 8 – 10 vzorků vín, kterou pravidelně obměňujeme, ale zachováváme výběr vín tak, aby tvořil vždy průřez celou galerií“, uvedl, Petr Michalisko, vedoucí galerie vín, zkušený sommelier a dlouholetý pracovník firmy.

Projekt Slovácké galerie vín vznikl využitím prostor bývalé radniční vinárny, kde byl ukončen provoz restaurace, a město Kyjov hledalo atraktivní využití reprezentativních prostor.

„Prostory jsme kompletně zrekonstruovali a vytvořili tak regionální salon vín prezentující zejména Slováckou vinařskou podoblast s důrazem na vinařství a vinaře z Kyjovska. Inspirací nám byl Národní salon vín“, uvádí Roman Šikuta, majitel firmy provozující Slováckou galerii vín.

Realizací tohoto projektu se provozovatelé snaží podpořit nejen vinařství na Kyjovsku, ale také další rozvoj cestovního ruchu ve městě a zvýšit tak povědomí o zajímavém místě na křižovatce vinařských stezek.

Denně je možné ochutnat vystavované vzorky vín, ale zároveň se o nich i leccos dozvědět. Můžete si vybrat z nabídky 120 vín Slovácké vinařské podoblasti, z nichž se mnohá řadí k mezinárodním šampionům. Dále zde najdete nejlepší vína ze srpnové Galerie rulandských vín a kvalitní sudová vína se zaručeným moravským původem. Prostor pro soukromé kolektivy poskytuje stylový vinný sklep pro 45 osob, který je součástí vinotéky. Pravidelně se zde pořádají degustace řízené sommeliery nebo samostatné degustace obvykle zaměřené na snoubení pokrmů s vínem a doplněné zábavným programem, jako např. Vinařskou maturitou.

Celá firma tvoří několik celků, které spadají do konceptu Regio Hotels & Wine, díky čemuž je možné zajistit pobyt s bohatým programem na Slovácku (folklor, památky, vinařská turistika, cykloturistika) s kompletním servisem.

Zdroj: http://www.tiskovky.info
Datum vydání: 13.7.2015