Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Hnaničtí vinaři bodovali. Mají zlato ze San Francisca

Hnanice, San Francisco – Velkou zlatou medaili si z mezinárodní soutěže San Francisco International Wine Competition přivezli hnaničtí vinaři. Uspěli se svojí Pálavou 2014 pozdní sběr. "Tak jako Žatecký chmel nebo Budějovický Budvar se i naše moravská vína stávají světovou specialitou. Je jich málo, jsou netradiční a jsou výborná," komentoval výsledky ředitel firmy Vinice Hnanice Evžen Kašpárek.

Kolekce vín vinařství Vinice Hnanice získala Best of Nation Award. "Oceněné víno, jako jediné z České republiky, dostalo velkou zlatou medaili a zařadilo se tak mezi nejlepších pět procent z téměř pěti tisíc vzorků z celého světa," sdělil ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška. San Francisco International Wine Competition je nejprestižnější soutěží vín v USA. "Úspěch moravských vín zde není náhodný. V zámoří naše vína budí zaslouženou pozornost pravidelně a letošních šestasedmdesát medailí navazuje na úspěchy v minulých letech," dodal Krška.

Mezi dalšími oceněnými vinaři a podniky ze Znojemska byli například lechovičtí vinaři, kteří si odvezli dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, znojemský Znovín, jenž má dvě stříbra, či firma Víno Hort s jednou stříbrnou medailí. Již 35. ročníku soutěže se letos zúčastnilo 4902 vín z 26 zemí, což je o sedm procent více než loni. Porota byla složena ze špičkových odborníků z celého světa.

Zdroj: Znojemský deník
Datum vydání: 4.7.2015

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech