Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

U sklepů zazpívá Martinová

Břeclavsko – Desítky vinných sklepů lze v nejbližších dnech navštívit na Břeclavsku. Vůbec první ročník otevřených sklepů pořádají ve Strachotíně, kde se příznivci vína sejdou v neděli.

Akce se uskuteční ve Sklepní ulici. "Strachotínští vinaři nabídnoukochutnánívícenež šedesát vzorků vín," pozvali pořadatelé. Návštěvníci zaplatí čtyři sta korun. Chybět nebude občerstvení ani doprovodné hudební dění.

Nezahálí ani v dalších obcích. V sobotu se sklenice zaplní v Horních i Dolních Věstonicích. První návštěvníci se přízně vinařů dočkají už v devět hodin dopoledne, program zakončí večerní zábava v kulturně­sportovním areálu.

Také přítlučtí vinaři otevřou své sklepy v sobotu. Celkem dvanáct. "Pro návštěvníky jsme připravili lákavou folklorní nabídku. Chybět nebude ani občerstvení z udírny či grilu," uvedli organizátoři.

O den později lidé zamíří do Sedlece, kde se uskuteční festival tamních vín. Kromě řady vzorků pořadatelé lákají na gastronomii a kulturní program. O ten se postará zpěvák Jožka Šmukař s cimbálovou muzikou a později popová kapela Genetic. Hlavní hvězdou večera se však podle všeho stane Věra Martinová.

kam za vínem b Otevřené sklepy Horní a Dolní Věstonice, sobota, začátek v 9.00 h b Otevřené sklepy Přítluky, sobota, 11.000 až 24.00 h b Otevřené sklepy Strachotín, neděle, 10.00 až 19.00 h b Festival Sedleckých vín, neděle, 10.00 až 24.00 h

Zdroj: Břeclavský deník
Datum vydání: 3.7.2015

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech