Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Jaké místo vybrat pro dovolenou? Zkuste TOP VINAŘSKÝ CÍL

Za vínem cestuje po České republice každoročně statisíce turistů, kteří chtějí spojit víno a cestování. Návštěvníci se ale často doslova ztrácí v obrovské nabídce různých služeb a doporučení ostatních návštěvníků jim může ve výběru pomoci. Vinařští turisté budou svými hlasy vybírat mezi vinařskými cíly, kterým jako nadstandardně kvalitním udělilo příslušnou certifikaci Národní vinařské centrum, nebo je vybrali garanti z řad vinařských odborníků.

Letošní novinky

Nově se tak mezi nominované dostanou i místa mimo tradiční vinařské oblasti, která jsou však pevně spjata s vínem a poskytují výjimečné vinařské zážitky a služby. TOP VINAŘSKÝ CÍL tak funguje jako průvodce místy, kde se spojuje víno a zážitek. Zařízení, které obdrží nejvyšší počet hlasů, se stává absolutním vítězem a získává titul „vítěz TOP vinařský cíl 2015", zařízení s druhým a třetím nejvyšším počtem hlasů získávají stříbrnou resp. bronzovou medaili TOP vinařský cíl 2015. Dále bude udělena cena Národního vinařského centra pro certifikovaná zařízení.

Vinařství Tetur

Kdo jsou loňští vítězové?

I loňský třetí ročník soutěže přinesl TOP VINAŘSKÉ CÍLE. Absolutním vítězem zvolila valtický Salon vín České republiky. Místo, kde najdete sto nejlepších vín České republiky v autentickém prostředí zrekonstruovaného sklepení valtického zámku, stojí za to vidět. Návštěvníci si mohou vybrat z některého typu degustačních programů a prezentovaná vína si také zakoupit. Součástí stálé výstavy je také naučná expozice o odrůdách révy a historii vinařství u nás a také „Síň slávy" našeho vinařství. V dalších kategoriích zvítězily Vinařství Vladimír Tetur, Valtické Podzemí, Vinařství Petr Skoupil a Moravský sklípek v Šatově.

Více informací naleznete na: www.topvinarskycil.cz a www.wineofczechrepublic.cz

Vítězové dalších kategorií:

• Kategorie vinařství - Vinařství Vladimír Tetur

• Kategorie vinný sklep - Valtické Podzemí

• Kategorie vinotéka - Salon vín České republiky

• Kategorie ubytování - Vinařství Petr Skoupil- Vinařský dům

• Kategorie restaurace - Moravský sklípek v Šatově

Zdroj: http://www.denik.cz
Datum vydání: 29.6.2015