Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Na zelené lákají kromě pivařů i vinaři

Brno – Křesťané si na Zelený čtvrtek připomínají Ježíšovu poslední večeři s apoštoly. Tematická zelená barva dnes ve městě spojí věřící i nevěřící. Brňané zasednou k zelenému pivu, špenátu a dalším specialitám. DESETILETÁ TRADICE. Letos podesáté hospody natočí zelenou třináctku z brněnského pivovaru Starobrno. "Kulaté narozeniny našeho speciálu jsou jistě dostatečný důvod, aby se nejen Brno, ale i celá republika pořádně zelenala," poznamenala manažerka značky Zdenka Mindlová.

Pivaři, kteří neholdují Starobrnu, můžou zamířit do pivovaru Magistr v Hrnčířské ulici. I tam točí velikonoční zelené pivo. Stejně jako v baru Druhá kolej ve Skřivanově ulici, kde nabídnou zeleného strakonického Dudáka.

ZELENÉ VÍNO. Na jinou variantu zeleného alkoholu zvou vinaři. V Degustační Enotece Vindom ve Smetanově ulici nabídnou Veltlínské a Silvánské zelené za snížené ceny. "Chtěli jsme upozornit na fakt, že kromězelených piv existují i zelená vína, která se ale nabízejí celoročně, nejen jednou v roce," vysvětil manažer Tomáš Bartoš, který počítá s tím, že lidé na Velikonoce často odjíždějí pryč. Víno proto nabízejí až do příštího úterý.

ŠPENÁT NA SVOBOĎÁKU. Milovníci dobrého jídla a velikonočních tradic míří tento týden na náměstí Svobody. Šestý ročník Velikonočních slavnostní nabízí téměř čtyři desítky stánků s tematickým zbožím a řemeslnými výrobky.

Nechybí ani řada vystoupení folklórních souborů a rukodělná dílna. "Na Zelený čtvrtek se bude tradičně podávat špenát," přiblížil dnešní lákadlo mluvčí městské části Brno­střed Roman Burián. VELIKONOCE NA LEDĚ. Sportovním příznivcům se dnes od půl páté v hale TJ Stadion v Křídlovické ulici představí krasobruslař Michal Březina. Společně s fotbalistou Petrem Švancarou si zabruslí na akci Brněnské velikonoce na ledě. "Dvanáctý ročník je opět benefiční, takže i letos přispějeme dětem, které to potřebují. Když máme dvanáctý ročník, věnujeme jim dvanáct tisíc korun," nastínil organizátor Vladimír Koudelka.