Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vína z vlastních vinic

Znojemské noviny, 1.12.2006

První znojemská vinařská, a. s. je nová vinařská společnost, která vznikla v roce 2003 ve Znojmě, navazuje na skvělé tradice pěstování révy vinné a výroby kvalitních vín na Znojemsku.

V okolí dnešního Znojma pěstovali vinnou révu již staří Moravané v době Velkomoravské říše. Není proto divu, že se zde jakostní vinná réva pěstovala díky zájmu řeholníků louckého kláštera rovněž ve středověku. Kvalitní víno z těchto vinic bývá nejednou uvedeno v historických pramenech jako nejlepší na Moravě. Ač se jedná o mladé vinařství, obhospodařuje společnost 59 ha vlastních vinic na dvou významných historických viničních tratích - viniční trať Babičák ve vinařské obci Dyje a viniční trať U Hájku ve vinařské obci Dobšice. Z části vyprodukovaných hroznů vyrábí víno. Zbytek hroznů je odprodán jiným zájemcům. Nosnými odrůdami jsou Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Sauvignon, Neuburské, Rulandské šedé, Zweigeltrebe, Rulandské modré, Frankovka a Svatovavřinecké. Společnost zpracovává výhradně hrozny z vlastní produkce ve vinařském dvoře v Dobšicích. Jde o nově vybudovaný vinařský areál s moderní vinařskou technologii. Vinařství se zaměřuje především na výrobu přívlastkových vín, která jsou přímou cestou distribuována ke klientům. V nabídce služeb nechybí ani řízené ochutnávky vín a soukromé boxy pro archivaci vín.


Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech