Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Milovníci vína si užijí

Jablonecký deník, 1.12.2006

Dnes se v Jablonci otevírá nový Dům Vína

Víno nachází poprávu stále více příznivců, kteří vědí, že hned po vinařově sklípku je právě vinotéka tím nejlepším místem pro jeho poznávání.

Právě dnes mohou milovníci vín vůbec poprvé navštívit takové místo v Komenského ulici v Jablonci nad Nisou. Své lákavé brány tu otevírá největší vinotéka v kraji Dům Vína.

Těšit se mohou hosté nejen na vynikající vína, která budou nabízena profesionály, zaujatými prodejci s nezbytnými informacemi, ale samozřejmě i na správnou, dobře míněnou radu začátečníkům i fajnšmekrům. Odnést si pak může každý návštěvník přesně to, co bude jeho srdci i jazýčku nejbližší.


Vinaři sází na kvalitu a profesionalitu

"Prodávat víno je nesnadné. Musíte to mít rádi. Když už si myslíte, že jste to zvládli, přichází nový ročník a začínáte nanovo," říká jeden z tvůrců Domu Vína Jindřich Sobota. Společně se svým partnerem Romanem Žďárským sází na preciznost, kvalitu a zkušenosti. Jablonecký Dům Vína nemá nahrazovat supermarkety. "Chceme, aby v něm zákazník získal jistotu, že s vínem bylo po celou dobu správně zacházeno," tvrdí Jindřich Sobota. "Víno hodláme prodávat zaujatě, s péčí a citem," doplňuje Roman Žďárský.


Ochutnejte excelentní vína i nové sekty

Dům Vína nabídne více než pět set druhů vín. Nabízena zde budou vína z rozsáhlých archivů Šlechtitelské stanice Velké Pavlovice - André i kolekce vín přívlastkových. Překvapit ovšem mohou i unikátní vína ze šlechitelské stanice. Například nevěsta může ke své svatbě dostat archivní víno z ročníku svého narození. Neméně významná jsou pro Dům Vína také kvalitní vína z Vinařství Zaječí s přívlastkovou řadou Exkluzive a odrůdovou řadou DeLuxe. "Současně u nás zákazník najde vybraná vína z Valtic, jednak řadu Víno Valtice a stejně tak i další vína honosící se názvem Vína z Valtic, vína z hlavního města vín," upozorňuje Jindřich Sobota. Chybět v nabídce nebudou ani další kvalitní vína z Česka i z celého světa.

Zajímavostí Domu Vína bude Sekt bar Soare. Zákazník si zde bude moci posedět a ochutnat nejenom vína, ale i sekty.


Blanka Daníčková