Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Rady na cestu

Právo, 3.11.2006

Na ochutnávky mladého vína se dostanete velmi snadno z větší části území republiky po dálnici z Brna směrem na Břeclav.

Pojedeteli do Pavlova nebo do Velkých Pavlovic, musíte sjet z dálnice v Hustopečích (tam je také velká martinská ochutnávka). Doporučujeme objednat si ubytování na adresách www.velke-pavlovice.cz nebo www.obec-pavlov.

Všude je pestrá nabídka hotelů, levnějších turistických ubytoven i ubytování v soukromí. Velkopavlovičtí nabízejí též ubytování přímo v objektu vinného sklepa. Na Znojemsku najdete potřebné informace na adrese www.sklepniulicky.cz. O Čejkovicích se vše dozvíte na www.cejkovice.cz.

PROČ ZA VÍNEM DO PAVLOVA

Vinaři ve stráních pod Pálavou se těšili pověsti dobrých hospodářů už ve středověku, odnepaměti dovedli využívat jedno z nejteplejších míst jižní Moravy. V dnešních vinicích nalezneme především odrůdy bílé, exkluzivní vína pro nejprestižnější gastronomii. Jsou srovnatelná s nejlepšími z bílých vín ze všech oblastí světa.

Vinařství Pavlov bylo obnoveno teprve před třemi roky a jeho vína získala již řadu významných mezinárodních ocenění včetně zlaté medaile na jedné z nejprestižnějších vinařských přehlídek Evropy VINITALY 2004.

Z domácích úspěchů jmenujme z poslední doby zlatou medaili z Valtických vinných trhů 2004. Vinařství Pavlov začalo hned v roce 2003 nabízet speciální přívlastková vína v nejvyšší jakostní kategorii - slámová. Konkrétně značka Pálava má příjemnou slámově žlutou barvu, výrazně medovou vůni s tóny připomínající kandované ovoce. Lehká harmonická chuť je zcela mimořádná, bohatě kořenitá, příjemně sladká s širokým extraktem podobná medu a hrozinkám.

Jan Trojan