Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinaři se představili ve filharmonii

Nový život, 26.10.2006

Nestor moravských vinařů profesor Vilém Kraus zahájil minulý týden první společnou zahraniční prezentaci moravských vín v Bratislavě.

Přiblížil návštěvníkům původ moravských vín a jejich specifičnost. Bratislavu si vinaři nevybrali náhodou. "Dvě třetiny vyváženého vína do zahraničí putuje právě na slovenský trh," vysvětloval ředitel Vinařského fondu České republiky Jaroslav Machovec, proč se první akce v zahraničí konala v prostorách Slovenské fi lharmonie. Místní hoteliéři, majitelé vinoték, obchodníci i osobnosti politického a kulturního života mohli ochutnat vína od třiceti čtyř výrobců z celé Moravy. Téměř polovinu představovaných vín vyrobili vinaři z Břeclavska. V Bratislavě nechyběly známé vinařské fi rmy jako například Vinné sklepy Valtice, Nové Vinařství Drnholec, Vinselekt Michlovský Rakvice, Patria Kobylí, Vinařství Zaječí a další.

(zh)

Vinařský fond startuje kampaň na podporu párování vína a jídla

13. 9. 2018 06:18, Pro veřejnost

Ve čtvrtek 13. září spustil Vinařský fond vůbec poprvé tematickou kampaň, která si klade za cíl prohloubit u široké veřejnosti vnímání vína a jídla jako přirozené kombinace. Kampaň se bude v průb ...

Vína z Moravy, Vína z Čech