Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Darujte pod stromeček festival vína

Tábor – Zážitková gastronomie a tuzemská vína jsou stále oblíbenější. Šest let se o tom přesvědčuje také Táborský festival vína, nejdelší svátek milovníků vína ve střední Evropě. Vstupenky – poukazy, které jsou vhodné jako vánoční dárek, mizí závratným tempem. Sedmý ročník festivalu nabídne gastronomická dobrodružství od 28. února do 28. března 2015. Novinkou jsou degustace piv, čajů či kváskového chleba a spontánně kvašených vín. Osvědčil se prodej vstupenek přes internet. "Na některé akce opravdu zbývá jen několik vstupenek. Kdo chce jít, nesmí váhat. Kapacita zejména na degustace a galavečeře je bohužel vždy omezená," říká ředitel festivalu Jiří Blafka.

Táborský festival vína láká například na večeři s předním českým vinařem s Milošem Michlovským či s mistrem etikety Ladislavem Špačkem, grand chef menu podle michelinských kuchařů nebo na degustaci koktejlů z vína, která je spojená s workshopem a promítáním.

Novinkou nadcházejícího ročníku je prodej vstupenek online na webu festivalu (www.festival­vina.cz). "Tuto možnost lidé ocenili, protože lístky seženou z tepla domova. Elektronické vstupenky zasíláme e–mailem i s dárkovým poukazem, vhodným jako vánoční či narozeninový dar," ujišťuje Jiří Blafka.

Táborský festival vína nabídne 50 gastronomických a vinařských akcí. Návštěvníky mj. čeká degustace nejlepších vín ČR Vinař roku 2014, snoubení vín a pokrmů, středověká hostina s víny a středověké odpoledne pro děti, snoubení tatarských bifteků s víny, vegetariánská večeře, oblíbené snoubení vín a sýrů či vín a dezertů. Vše zahájí přehlídka výhradně českých

vín! www.festival­vina.cz

Zdroj: Českobudějovický deník
Datum vydání: 20.12.2014
Odkaz:  http://ceskobudejovicky.denik.cz/