Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

První sekt z Roudnice

Zdejší Lobkowiczké zámecké vinařství připravilo poprvé v historii sekt vyrobený klasickou metodou jako ve Francii

Roudnice nad Labem – Lobkowiczké zámecké vinařství obohatilo letošní adventní čas milovníkům lahodného moku limitovanou sérií historicky prvního sektu. Vinařství, které je známé dlouholetou výsadou suchých vín,rozšířil o svůj sortiment už z loňské sklizně polosuchými víny.

První sekt byl připraven z hroznů vinice pod Sovicí v sérii 300 lahví bílého z odrůd Rulandské bílé, Chardonnay a Muškát Ottonel a 300 lahví červeného z odrůdy Pinot Noir s obsahem zbytkového cukru do 17 gramů. Bílý navíc odlišený obsahem zbytkového cukru – brut do 10 gramů a sekt do 17 gramů. "Víno prošlo podle zákona od února devítiměsíčním technologickým procesem v našich sklepích, a protože my nejsme pro to vybaveni speciálním zařízením, ujala se závěrečné fáze firma Sekty Petrák. Ta se specializuje na přípravu sektů kvašených v lahvích v menších sériích a získala zkušenosti z jejich výroby přímo z Francie. Myjsme si nechali ve Francii zhotovit korkové zátky s naším logem a vyrobit etikety, které svým designem, zdobené prolisovaným erbem a pečetí dávají obalu historický punc," uvedl sklepmistr Miloslav Kopecký (na snímku). Roudnický sekt přispěje k obohacení svátečního stolu a může být i pěkným dárkem. V prodeji je přímo v zámeckých sklepích a ve vybraných vinotékách.

Zdroj: Litoměřický deník
Datum vydání: 3.12.2014
Odkaz:  http://www.litomericky.denik.cz/

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech