Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Makro víno roku 2006

Regal, 19.9.2006

Cabernet Moravia, pozdní sběr 2005 ze společnosti Réva Rakvice byl odbornou komisí zvolen jako nejlepší víno v rámci soutěže Makro víno roku 2006.

Hodnocení českých vín už počtvrté uspořádala společnost Makro Cash & Carry ČR ve spolupráci s vinařskými odborníky vedenými Vilémem Krausem.

Celkem odborná komise ocenila dvanáct nejlepších vín, která se budou od konce září, výrazně označena medailí s logem soutěže, prodávat ve všech velkoprodejnách Makro.

Soutěží tak firma pomáhá svým zákazníkům v lepší orientaci v sortimentu vín a motivuje výrobce koncentrovat se na produkci vysoce kvalitních a pro Českou republiku typických vín.

Tento ročník soutěže byl opět certifikován ministerstvem zemědělství podle pravidel Evropské unie. "Letošní Makro víno roku se ve srovnání s minulými ročníky vyznačovalo tím, že firmy nabídly vzorky vyšší kvality. Na druhou stranu je ale vidět, že se věnuje menší pozornost jakostním vínům," komentuje Vilém Kraus.

peh

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech