Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Makro víno roku 2006

Regal, 19.9.2006

Cabernet Moravia, pozdní sběr 2005 ze společnosti Réva Rakvice byl odbornou komisí zvolen jako nejlepší víno v rámci soutěže Makro víno roku 2006.

Hodnocení českých vín už počtvrté uspořádala společnost Makro Cash & Carry ČR ve spolupráci s vinařskými odborníky vedenými Vilémem Krausem.

Celkem odborná komise ocenila dvanáct nejlepších vín, která se budou od konce září, výrazně označena medailí s logem soutěže, prodávat ve všech velkoprodejnách Makro.

Soutěží tak firma pomáhá svým zákazníkům v lepší orientaci v sortimentu vín a motivuje výrobce koncentrovat se na produkci vysoce kvalitních a pro Českou republiku typických vín.

Tento ročník soutěže byl opět certifikován ministerstvem zemědělství podle pravidel Evropské unie. "Letošní Makro víno roku se ve srovnání s minulými ročníky vyznačovalo tím, že firmy nabídly vzorky vyšší kvality. Na druhou stranu je ale vidět, že se věnuje menší pozornost jakostním vínům," komentuje Vilém Kraus.

peh

Hlasování o nejlepší TOP vinařský cíl bylo zahájeno!

1. 6. 2018 13:08, Pro vin. turisty

Již pošesté mají možnost milovníci vína a vinařské turistiky zvolit nejlepší TOP vinařský cíl. Bedekr TOP vinařský cíl v současnosti popisuje více než dvě stovky míst – vinných sklepů, vinařství, ...

Vína z Moravy, Vína z Čech