Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Španělé chtějí vyměňovat červené víno za bílé

Právo, 2.8.2006

Výměna zkušeností vinařů i samotného vína může být náplní spolupráce Brna a španělského města Logrono, které je sídlem provincie La Rioja.

Vyplývá to z jednání o plánovaném partnerství, které v Brně vedla španělská delegace.

"Obyčejně vztahy mezi městy či regiony různých států začínají u kultury a sportu. Zde však byla prvotní ekonomika," uvedl náměstek brněnského primátora Radomír Jonáš (ODS). Španělská provincie La Rioja patří k největším producentům červeného vína a chce zvýšit dovoz do ČR. Jihomoravští vinaři, kteří se věnují převážně bílým odrůdám, by naopak mohli vyvážet svou produkci do Španělska. "O jihomoravské bílé víno máme skutečně zájem," uvedl při jednáních náměstek primátora španělského města Condrado Escobar Las Heras. Region La Rioja už s jižní Moravou ekonomické vzahy spojují. Společnost Comsa International z Logrona v listopadu 2005 koupila zchátralý Městský dvůr na Šilingrově náměstí v centru Brna. Partnerství s městem má španělským firmám pomoci zvýšit objem investic v České republice.

(ČTK)


Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech