Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Salón vín je Mekkou turistů-vinařů

Právo, 21.7.2006

To nejlepší pod jednou střechou, respektive klenbou.

Tak nějak lze stručně charakterizovat Salón vín České republiky. Ukrývá se ve sklepení zámku ve Valticích na Břeclavsku.Pestrá nabídka

Salón vín nabízí hned několik programů pro návštěvníky. Za 349 korun mohou ochutnat drtivou většinu vystavených vzorků, s výjimkou sektů a několika dalších zvláštních vín. Po devadesát minut návštěvy a degustace je jim k dispozici sommeliér, který doplní informace o vínech, jež obsahují informační panely u každého druhu.

Jinou možností je řízená degustace, při které sommeliér představí vína podle přání skupiny, ve které musí být nejméně osm lidí. Termín ale provozovatelé salónu doporučují objednat v předstihu, aby bylo možné akci zajistit.


Pět vzorků vín

Krátké zastávky lze spojit s výběrem některé z možných degustací. Dvacetiminutovou zastávku sommeliér salónu zpříjemní pěti vzorky vín, z čehož jsou dvě vína červená, ve čtyřicetiminutové degustaci pak návštěvník dostane mezi devíti víny čtyři červené vzorky. Hodinový program má pak navíc ještě jeden sekt a dvě přírodně sladká vína, vybraná sommeliérem. Ceny jsou mezi 120 a 399 korunami za osobu.

Jinou možností je ochutnávka zvláštností, při které ve speciálním sklepě sommeliér představí čtyři druhy vín zvláštních kategorií, kam patří ledová vína, botrytické výběry, výběry z bobulí, slámová vína a podobně. Degustace v délce kolem dvaceti minut stojí 249 korun.

Samozřejmostí je pak v salónu vín, že návštěvníci si mohou vína, která je při degustaci zaujala, také zakoupit.

Milan Vojtek