Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

V Lechovicích vaří nad sklípkem

Mladá fronta Dnes, 7.7.2006

Dobrá restauracePři prázdninové cestě na jih za sluncem či při návratu z dovolené často rodiny nevědí, kde dát tu správnou pauzu na oběd. Lechovická restaurace umístěná na hlavní trase spojující Brno se Znojmem a Vídní je nejen pro tuto příležitost více než dobrou volbou, a to hned z několika důvodů.

Restaurace je nepřehlédnutelná výrazným vzhledem a rovněž i umístěním. V Lechovicích se totiž nachází v zatáčce a každý automobil musí v těch místech zpomalit. Kdo kvůli ní na přilehlém parkovišti zastaví, nebude zcela jistě zklamán. Nejde totiž o obyčejnou restauraci.

Zákazníci si z ní totiž často odnášejí víc než jen pocit sytosti korunovaný kulinářským požitkem. Zákazník musí podle vedení restaurace odcházet zcela spokojen a tomuto přání je podle vedoucího restaurace Martina Jakuba uzpůsobeno vše. "Počínaje obsluhou v domácím duchu i domácí kuchyní. Dále pak výborným tradičním českým menu či minutkovými specialitami v zastoupení toho nejlepšího z evropských kuchyní," přiblížil šéf podniku.

Interiér restaurace pro 50 hostů nemůže nikoho zklamat, stejně jako letní zahrádka s kapacitou 30 míst. Nabídka jídel je rozsáhlá, včetně těch tradičních českých. Jako oblíbené menu nabízí podnik klasická česká jídla, jako je svíčková, vepřo knedlo zelo, guláš nebo sekaná. Vše s polévkou a s točenou kofolou. Cena jednoho menu je do 75 korun a jedná se o klasické 150gramové porce. Dvanáctistupňové pivo Bernard je pak za pětadvacet korun. Kdo má chuť na specialitu, může si objednat pečená žebra či kuře á la kachna, obojí v ceně do stokoruny.

Přímo v restauraci si hosté mohou koupit kvalitní vína z hroznů z místních vinic, navíc bez přirážky za ceny, za které jsou k dostání v místním vinném sklípku. Jejich cena se pohybuje od 42 do 290 korun a vína tvoří kompletní sortiment Vinných sklepů Lechovice.

Historie této známé vinařské firmy sahá až do roku 1837, kdy bylo po sto čtrnácti letech dokončeno hloubení vinného sklepa. A právě nad tímto historickým sklepem je dnes umístěna lechovická restaurace. Skupinám nad pětatřicet osob nabízí vedení podniku zdarma prohlídku tohoto sklepa a krátkou degustaci vín.

Speciální pozornost věnuje restaurace i dětem. Pro ně jsou připravena dětská jídla a řada sladkostí. Pro jejich zabavení pak personál restaurace přinese omalovánky a pastelky, součástí letní zahrádky je i dětské hřiště.

Restaurace je otevřena denně od desíti dopoledne do desíti večer, v pátek a sobotu až do půlnoci.


VOJTĚCH SMOLA