Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinaři otevírají sklepy, turistům nabízí svá vína

Nový život, 4.7.2006

Vinaři z Velkých Pavlovic už zítra podruhé společně otevřou své sklepy. A znovu v oranžové barvě.

"Proč Víno v oranžovém? Červenec je ve Velkých Pavlovicích laděn do oranžova zrajícími meruňkami a kvetoucími lány světlice barvířské," vysvětlil netradiční název jeden z iniciátorů akce Pavel Lacina. Stejně jako při loňské premiéře připadla celodenní akce na pátého července. Právě ve středu od deseti hodin do šesti do večera otevře návštěvníkům své brány sedmnáct vinných sklepů najednou. Velkopavlovičtí vinaři se navíc domluvili, že každý vyrobí rosé víno, které při této příležitosti představí. Od osmi hodin večer pak vinaři společně s městem připravili pro hosty v sokolovně besedu u cimbálu s ochutnávkou.

( šup)


Moravská Nová Ves Vinařský spolek s obcí pořádají 5. července od 10 do 18 hodin Den otevřených sklepů v uličce Výmol, Zátiší a vybraných vinných sklepech v obci. Hraje cimbálová muzika Slovácko z Mikulčic. V ceně vstupného je zahrnuta sklenička, průvodce a bločky na konzumaci vína.

( viv)

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech