Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Sklepní uličky budou, lákají i na internetu

Rovnost - Deník Znojemska, 30.6.2006

Kam a kudy za dobrým znojemským vínem, jak mají otevřeno, kde sehnat další informace a desítky jiných zajímavostí jsou součástí projektu Vítejte ve sklepních uličkách. Zpracovali jej a svou troškou do mlýna k němu přispěly i obce ze Svazku znojemských vinařských obcí Daníž.

" Znojemsko zůstalo i po vstupu do EU regionem na okraji zájmu. Trápí nás vysoká nezaměstnanost, odliv vzdělaných mladých lidí, rušení podniků a nedostatek nových investic," řekl starosta zakládající obce Hnanice Jiří Musil. Rozvojem vinařské turistiky se chtějí více zviditelnit, zlepšit by se podle něj mohla i sezonní zaměstnanost v regionu. Nová internetová prezentace svazku obcí na www. sklepniulicky. cz využívá interaktivní mapy regionu a jednotlivých obcí.

" Každý zájemce si může zjistit například otevírací dobu restaurací, zarezervovat si hotel nebo najít právě otevřené vinné sklípky," uvedl pracovník Institutu regionálních informací Michal Hadač.

Kromě internetových stránek mohou zájemci využít také předem připravené několikadenní pobyty pro jednotlivce i skupiny turistů. Nyní je ve svazku čtyřicet vinařských obcí znojemského regionu.

( čtk, ac)