Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Centrum Brna ožije degustacemi vína

V centru Brna začne koncem května letní seriál degustačních vinařských akcí s názvem Víno z blízka. Na každém z večerů budou vinaři z jedné vinařské obce. Akce začne ve čtvrtek 29. května, kdy do Brna přijedou vinaři z Velkých Bílovic. Seriál večerů pořádá v Otevřené zahradě v Údolní ulici Nadace Partnerství a městská část Brno-střed.

"Připravili jsme sérii deseti letních večerů s vínem. Nemají formu klasické řízené degustace, spíš jsme se inspirovali modelem otevřených sklepů. Zastoupeny jsou všechny vinařské podoblasti," uvedl Juraj Flamik z Nadace Partnerství.

Příští čtvrtek se v Brně představí sedm vinařství z Velkých Bílovic na Břeclavsku, mezi nimi i známá jména jako Petr Skoupil, František Zapletal nebo manželé Mádlovi. Každý z nich přiveze osm svých vín a bude je osobně prezentovat.

Návštěvníci se budou se skleničkou volně procházet zahradou a na jednotlivých stanovištích budou mít možnost degustace 56 vín. Tímto způsobem se postupně od května do září představí ještě Čejkovice, Mikulov, Nový Šaldorf, Velké Pavlovice, Mutěnice, Blatnice pod Svatým Antonínkem, Prušánky, Pavlov a Rakvice.

Brno podle Flamika nemá mezi vinaři dobré jméno. O degustacích v Brně si vinaři myslí, že se neprodají. V největším městě vinařské oblasti se konzumuje hlavně levnější sudové víno a zaplatit si skutečný zážitek s vínem je podle místních údajně vyhazování peněz. "My však chceme hledat a zvát jinou klientelu. I v Brně je dost lidí, kteří víno milují a za příjemný zážitek s ním neváhají zaplatit přiměřenou cen," dodal Flamik.

Degustace v zahradě pod Špilberkem budou stát od 320 do 7 800 korun. Ta nejdražší je permanentka na všech deset večerů. V ceně je i jedna láhev od každého vinaře podle vlastního výběru.

Zdroj: tyden.cz
Datum vydání: 19.5.2014