Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Valtické trhy nabídnou 885 vzorků vín

Přípravy na 47. ročník Valtických vinných trhů vrcholí a pořadatelé, zámecké jízdárny i Španělská konírna už se chystají na příval nedočkavých návštěvníků.

"Většina milovníků odrůdových vín přijede na Valtické vinné trhy již poněkolikáté a vínu rozumí, budou spíše usrkávat z pohárku a rozmlouvat s přáteli, které víno jim chutná. A srovnávat své čichové a chuťové orgány s vyhlášenými vinaři či sommeliéry, kteří soutěžní vína již koncem dubna obodovali. Ne vždy se shodnou, a to je dobře. Jenom proto je na trhu tolik rozmanitých vín," uvedl Jan Otáhal z Valtických vinných trhů.

K ochutnání padesát odrůd

Příchozí mohou o víkendu 9. a 10. května ve Valticích ochutnat 885 vzorků z více než 50 pěstovaných odrůd. Nejčastěji zastoupený je ročník 2013. "Právě rozmanitost u pěstitelů révy vinné ve spolupráci s výrobci kvalitního vína láká každoročně do Valtic více než šest tisíc návštěvníků," sdělil ještě Otáhal.

Také letos se mají na co těšit. "Kromě dobrých vín přichystali organizátoři v zámeckém areálu také bohatý kulturní program i hodnotné kulinářské zážitky v mnoha stáncích kolem výstavního areálu," pozval.

Zdroj: 5plus2.cz
Datum vydání: 5.5.2014
Odkaz:  http://jihomoravsky-kraj.5pl...0505_144129_ppd-breclav_p2vho