Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Za vínem vyrazilo 1200 nadšenců

Mladá fronta Dnes, 10.4.2006

Velké Bílovice - Vinaři z Velkých Bílovic na Břeclavsku včera uspořádali pro milovníky vína netradiční akci. Otevřeli jim své sklepy a za jednu cenu je nechali ochutnávat různé odrůdy od mnohých pěstitelů.

Zájem o ochutnávku v největší vinařské obci České republiky byl velký, z celé země se zde sjelo přibližně dvanáct set zájemců.

Aby hosté nemuseli bloudit obcí, přichystali pro ně místní dokonce speciální autobusovou linku.

"Jezdí na plný plyn. Původně jsme stanovili jízdu na každou hodinu, ale nakonec jsme to museli upravit na každou půlhodinu. Trasa je dlouhá tři a půl kilometru," řekl vinař František Zapletal, který akci nazvanou Ze sklepa do sklepa uspořádal. Réva se ve Velkých Bílovicích pěstuje na osmi set hektarech. V okolí navíc působí na 1000 vinařů a vinohradníků. Včera své sklepy otevřelo 23 z těch nejvýznamnějších.

Podobné akce se konají často v Rakousku, na Moravě jsou zatím spíše výjimkou.

Den otevřených sklepů už připravili vinaři například v Pavlově nebo v Daníži.

Velkobílovičtí vinohradníci se k oblíbeným dnům "otevřených sklepů" připojili především proto, aby svou vinařskou obec a především víno, které v ní vyrábějí, představili co nejširšímu okruhu zájemců a milovníků vína.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Morava
(ČTK)


Vinařský fond startuje kampaň na podporu párování vína a jídla

13. 9. 2018 06:18, Pro veřejnost

Ve čtvrtek 13. září spustil Vinařský fond vůbec poprvé tematickou kampaň, která si klade za cíl prohloubit u široké veřejnosti vnímání vína a jídla jako přirozené kombinace. Kampaň se bude v průb ...

Vína z Moravy, Vína z Čech