Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinařské stezky usilují o nejlepší destinaci

SLOVÁCKO - Mezi 25 nejlepších destinací České republiky zařadila Agentura CzechTourism Moravské vinařské stezky. Hlasující přes internet nyní budou rozhodovat o celkovém pořadí. Koordinátor Moravských vinařských stezek věří, že jim lidé dají svůj hlas.

Moravské vinařské stezky propojují několik okresů jižní Moravy. Lidé je navštěvují nejen na kolech, ale i pěšky. U vinných sklepů se přitom zájem tradičně soustředí nejvíc. Foto: Hynek Zdeněk, 5plus2

"Moravské vinařské stezky vedou rovinami Znojemska, po svazích Pálavy i po kopcích Modrých hor. Spojují královské město Znojmo s Mikulovem, Valticemi i Uherským Hradištěm. Přes den si život na nich vychutnáte ze sedla kola a večer před sklepem ze sklenky vína. Může být někde více harmonické spojení než právě tady?" míní koordinátor vinařských stezek Luboš Kala.

Moravské vinařské stezky mohou lidé podpořit na webové adrese www.destinacze2013.cz. Stačí si udělat jen udělat jednoduchou registraci a každý dostane 10 hlasů. Je na každém, jestli je rozloží mezi několik lokalit, nebo je všechny dá jen jedné.

Každý týden pořadatelé vylosují pět hlasujících, kteří budou odměněni zajímavými výhrami. Všichni se navíc můžou zúčastnit soutěže o hlavní výhru - voucher na pobyt u vítěze v kategorii "Cítit se jako doma" v hodnotě 10 tisíc korun. Stačí odpovědět během registrace na tipovací otázku: "Kolik lidí bude v soutěži DestinaCZe 2013 hlasovat?"

Hlavní cenu získá ten, kdo nabídne nejpřesnější tip.

Zdroj: 5plus2.cz
Datum vydání: 23.10.2013

Soutěž s certifikovaným zařízením Salon vín ČR

13. 3. 2018 15:18, Pro vin. turisty

Salon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro aktuální rok, která v posledním ročníku uspěla v konkurenci 2073 vín. Nejlepší stovka našich vín získala zlato ...

Vína z Moravy, Vína z Čech