Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Na vinařském veletrhu vydraží Eben Ebena

iDnes.cz, 21.3.2006

Závěr charitativní aukce archivních vín na veletrhu Víno a Destiláty bude mít netradiční příchuť. Licitátor Marek Eben dá za vyvolávací cenu pět set korun do dražby Víno Eben, ročník 1990 od lednického vinaře Vlastimila Peřiny.

Umělec ale přiznává, že jde jen o shodu náhod. "Pan Peřina má svůj vlastní vinný sklep a ten se jmenuje Eben. Samozřejmě jsem se ho ptal, jak k tomu jménu přišel. A on říkal - To s vámi vůbec nesouvisí, to jsme vymysleli dřív a jinak," vypráví Marek Eben.

V aukci jsou zároveň další dvě desítky vín, moravských i světových. K cenové špičce patří Tramín červený 1961 od Bohemia Sektu (2500 Kč) nebo francouzská vína z Bordeaux Chateau Mounton Rothschild 1978 či Chateau Beychevelle 1970, která budou obě začínat na pěti tísících.

Výtěžek aukce, která se uskuteční 17. května, poputuje na pomoc osamělým seniorům.

Devátý ročník veletrhu Víno a Destiláty se koná od 16. do 18. května, stejně jako v minulých letech na pražském výstavišti. První den veletrhu bude tradičně zasvěcen vínům z České republiky, druhý den bude patřit vínům z Portugalska, třetí den pak vínům z Burgundska.

Burgundská expozice bude v sobě skrývat i senzorickou výstavku. Karafy s různými vůněmi (máslo, banán, borůvky) umožní návštěvníkům zapamatovat si různá aromata a ta pak hledat ve vínech.

Stejně jako loni se veletrhu zúčastní zhruba 280 vystavovatelů.ven, iDNES

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech