Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vybrali 34 nových vín VOC Znojmo

Znojemsko – Ryzlink rýnský od Josefa Dobrovolného, z Vinařství Kořínek či z Vinařství rodiny Špalkovy. Sauvignon z Vinařství Lahofer, od Vinných sklepů Lechovice nebo ze Znovínu Znojmo. To je jen část z čtyřiatřiceti vín ročníku 2012, které minulý týden vybrala komise do apelačního systému VOC Znojmo. Celkem bylo přihlášeno čtyřiačtyřicet vzorků, deset z nich však nevyhovovalo.

Členové sdružení VOC Znojmo mohli tak podobně jako v minulých letech z určených viničních tratí a pro znojemskou vinařskou podoblast typických odrůd vyrobit a přihlásit vína z nového ročníku 2012. Členy hodnotitelské komise pak vybírají z řad členů sdružení VOC Znojmo, kteří mají složené degustátorské zkoušky. "Tato komise, samospráva vinařů, hodnotí velmi pečlivě a přísně všechna přihlášená vína a každý člen komise udělí každému přihlášenému vínu jeden pozitivní nebo negativní hlas. V případě, že má komise sudý počet členů, je určen její předseda, jehož hlas se počítá dvakrát," vylíčil postup zatřiďování nových vín předseda sdružení VOC Znojmo František Koudela.

Aby bylo víno zatříděno a uvolněno na trh pod označením VOC Znojmo, musí získat nadpoloviční většinu pozitivních hlasů. Na hodnocení dohlíží tajemník, předseda a místopředseda sdružení VOC Znojmo. Průběh zatřídění dozoroval i pracovník ministerstva zemědělství.

Autor: VOJTĚCH SMOLA
Rubrika: Zpravodajství

Zdroj: Znojemské noviny

Hlasování o nejlepší TOP vinařský cíl bylo zahájeno!

1. 6. 2018 13:08, Pro vin. turisty

Již pošesté mají možnost milovníci vína a vinařské turistiky zvolit nejlepší TOP vinařský cíl. Bedekr TOP vinařský cíl v současnosti popisuje více než dvě stovky míst – vinných sklepů, vinařství, ...

Vína z Moravy, Vína z Čech