Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Olympionici budou pít vína z Břeclavska

Rovnost - Deník Břeclavska, 9.2.2006

Čeští olympionici budou možná medaile v Turíně slavit vínem z Břeclavska. Vybrané vzorky se budou nejen pro ně, ale i pro veřejnost a sportovce z jiných zemí nalévat v sousedství hlavní hokejové haly. Jeden z výrobců dokonce každému Čechovi, jenž vybojuje zlato, slibuje karton sektu, který obsahuje šupinky čtyřiadvacetikarátového zlata.

Břeclavsko Víno z Břeclavska bude v Turíně nabízet firma, která je smluvním partnerem Mezinárodní hokejové federace. Nejvíce vína dodá na olympiádu velkopavlovická společnost Vinium. Do Itálie už navezla přes deset tisíc lahví.

" Z naší produkce se bude hostům hokejových utkání olympijského turnaje podávat celkem devět druhů vín. Stejná bílá, červená, rosé a ledová vína budou k dispozici i v přilehlém Hockeylandu," uvedl generální ředitel Vinia Pavel Stefanovič.

Z produkce velkopavlovické firmy se bude na olympiádě nalévat Veltlínské zelené, Zweigeltrebe rosé a Cabernet Moravia z kolekce Vinium Exclusive. Dále pak mladé Svatomartinské, Frankovka 2000, Chardonnay, pozdní sběr 2003 a ledové Veltlínské zelené 2004. " Kolekce Exclusive byla našimi sklepmistry vyrobena speciálně pro zimní olympiádu. Budeme držet pěsti, aby to byli naši hokejisté, kdo si bude našimi víny připíjet ke zlatu z olympiády," řekl Stefanovič.

V Turíně ale budou Břeclavsko reprezentovat i vína z firmy Sonberk Pouzdřany a sekt Gold cuvée od Jana Petráka z Kobylí. Celou vinařskou nabídku bude mít v Hockeylandu s několika stovkami míst k sezení na starosti břeclavský sommelier Libor Nazarčuk. " Moravská vína doplňují na vinném listu například vína francouzská. V zóně vedle stadionu ale nebudou chybět ani speciality české a moravské kuchyně," podotkl známý znalec vín, který je už v Itálii. VIP zónu Hockeylandu mají prý na jeden den zablokovanou například manželky hokejistů.

S lákavým bonusem oslovil české olympioniky kobylský vinař Jan Petrák. " Za každou zlatou medaili od nás vítězové dostanou darem karton zlatého sektu. Když ale vyhrají hokejisti, dáme jim jeden karton dohromady. Sekty děláme s ženou jako důchodci a takové množství by nás asi zruinovalo," smál se.