Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinaři. Jako by vyhráli olympiádu

Čeští vinařští odborníci si přivezli z Francie významná ocenění za své knihy.

"Získat ocenění od nejvyšší mezinárodní vinařské organizace na světě je něco jako získat pro Českou republiku medaili na olympiádě. Získat tak obrovské světové ocenění vyváží ty hodiny práce po nocích nad vydáním knih," uvedl David Šťastný z Vinných sklepů Valtice, který vydal jednu z vítězných knih. V kategorii víno a zdraví první cenu získala kniha Víno na zdraví od Milana Šamánka a Zuzany Urbanové. V kategorii vinohradnictví zvítězila učebnice Pěstování révy vinné – Moderní vinohradnictví od Pavla Pavlouška.---Vítězné knihyVÍNO NA ZDRAVÍ – MILAN ŠAMÁNEK A ZUZANA URBANOVÁ * Oba autoři knihy jsou předními dětskými kardiology.

- Kromě vlivu vína na lidské zdraví jejich kniha pojednává i o historii a použití vína v lékařství.

- Čtenáři se také dozvědí, kdy je pití nebezpečné, jaké jsou přiměřené dávky a proč má střídmé pití blahodárný vliv na lidské zdraví.

PĚSTOVÁNÍ RÉVY VINNÉ – MODERNÍ VINOHRADNICTVÍ PAVEL PAVLOUŠEK * Monografie shrnuje nejnovější poznatky o pěstování révy vinné.

- Autor v ní komplexně předkládá veškeré domácí a zahraniční informace za posledních deset let a vlastní praktické zkušenosti s pěstováním révy vinné v Česku.
Zdroj: Mutace - Metro - Praha