Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinobraní v Lokti má skvělý ohlas, lidé sem jezdí i z daleka

Loket – Velkou popularitu mezi milovníky vín má stylové vinobraní na hradě Loket. Důkazem toho byl uplynulý víkend, kdy na nádvoří plynuly davy lidí, kteří sem přišli ochutnávat tento ušlechtilý nápoj – tekuté slunce – a pobavit se s přáteli. Někteří neváhali jít pěkných pár kilometrů pěšky nebo sem vážit cestu autem ze vzdálenějších koutů republiky.

"Na vinobraní jsem šel pěškyz Karlových Varů tami zpět – krásných 28 km. Deset vinařských oblastí ukázalo své vinné skvosty a mě očaroval 1 litr červeného burčáku hned u brány hradu, kde mimochodem hráli úžasně indiáni na flétnu. Prostě relax, jak má být," pochvaloval si Martin z Karlových Varů.

"My jsme na hradě v Lokti poprvé. Jeli jsme sem, jelikož máme rádi památky a také dobré víno," svěřili se manželé Jan a Jarmila z Prahy.

Vinobraní na hradě je významnou událostí také pro samotné vinaře.

"Tady se nám moc líbí, už jsme tu potřetí. My to bereme jako prestižní zakončení sezóny. Lidem jsme přivezli několik druhů vín včetně burčáku," pověděl Miloš Hána, majitel vinařství Miloc z Vehlovic. Na akci nemohli chybět loketští patrioti, jako například starosta města Zdeněk Bednář. "Pivu nerozumím, ale vínečkomámze srdce rád. Vlétě piji bílé, v zimě červené. Aby ne, pocházím totiž z Moravy," usmíval se Bednář.

Na hradě se skvěle bavily i rodiny s dětmi. "My jsme s přáteli koštovali různá vínka a děti zase ochutnávaly perníčky a uzené sýry. Sobotní den se hezky vydařil," libovala si Jitka z Chodova.Foto: NÁDVOŘÍ HRADU LOKET byly o víkendu k vidění lidové kroje. Aby konalo se tu stylové vinobraní.

Foto: Deník/Milan Hloušek

Zdroj: Chebský deník