Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Zámek bude podruhé patřit ledovým a slámovým vínům

Břeclavský deník

Lednice – Mezinárodní soutěž ledových a slámových vín IceWine du Monde se po loňské premiéře poslední prázdninový víkend vrátí do lednického zámku. Nyní je na programu registrace přihlášek soutěžních vzorků z celého světa. Ve fázi příprav je také ustavení týmu profesionálních degustátorů a scénář doprovodného programu.

"Velmi nás těší, že se nám podařilo najít pro tuzemská ledová a slámová vína pevné místo ve světovém kalendáři. A dokázat, že naše vína jsou srovnatelná s konkurenty z celého světa," uvedl Rostislav Vondruška, ředitel agentury CzechTourism, která je stejně jako loni pořadatelem akce.

Součástí IceWine du Monde bude prvního a druhého září v anglickém parku lednického zámku také open air festival pro veřejnost. Jeho součástí budou ochutnávky vín z produkce moravských vinařů i regionálních specialit. Na festivalu se představí výrobci tradiční gastronomie a řemeslných výrobků, chybět nebudou soutěže, odborné besedy, divadelní představení pro děti a hudební produkce.

Hlasování o nejlepší TOP vinařský cíl bylo zahájeno!

1. 6. 2018 13:08, Pro vin. turisty

Již pošesté mají možnost milovníci vína a vinařské turistiky zvolit nejlepší TOP vinařský cíl. Bedekr TOP vinařský cíl v současnosti popisuje více než dvě stovky míst – vinných sklepů, vinařství, ...

Vína z Moravy, Vína z Čech