Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vína na tento víkend

Medaile z mezinárodních klání našim vinařům přibývají. Rodinnému Vinařství Líbal z Horních Dunajovic se minulý měsíc v San Francisku podařil historický úspěch: v soutěži San Francisco International Wine Competition 2012 obhájilo již podruhé titul za nejlepší víno konkrétní odrůdy a znovu získalo i Velkou zlatou medaili – nic podobného se zatím žádnému vinařství ČR na světové soutěži vín nepovedlo. Zde představujeme dvě z jejich tří oceněných vín, třetí medaili, bronzovou, získal Moravský muškát 2011, pozdní sběr.

 

Tramín červený 2011BÍLÉ, POLOSLADKÉ, MORAVA Vůně tohoto výběru z hroznů svádí ovocností a kořenitostí, v krásné harmonii následuje plná a delikátní chuť.

Mimořádné víno, kterému porotci jednohlasně udělili zlato. Nejlepší tramín celé soutěže.

Orientační cena: 350Kč Výrobce: Vinařství LíbalSauvignon 2011, VOC ZnojmoBÍLÉ, POLOSLADKÉ, MORAVA Velmi pěkný Sauvignon z hroznů z trati Frédy zaujme komplexností, krásnou aromatikou, v níž se doplňují bylinné a ovocné odrůdové tóny. Je tělnatý, výrazný, se šťavnatou dochutí.

Orientační cena: 295Kč Výrobce: Vinařství Líbal

Zdroj: Víkend Dnes

Moravští vinaři ovládli soutěž vín na Slovensku

21. 6. 2018 11:04, Pro tisk

Na letošním ročníku mezinárodní soutěže Muvina Prešov získali naši vinaři 4 tituly Šampiona a 47 zlatých medailí. Účast našich vín finančně podpořil Vinařský fond, organizačně ji zajišťovalo Národní v ...

Vína z Moravy, Vína z Čech