Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Šampionem Litoměřického hroznu je víno z Moravy

První ročník soutěžní, prezentační a prodejní akce vín mají za sebou Litoměřice. Mluvčí litoměřické radnice Eva Břeňová v pondělí Mediafaxu řekla, že šampiónem Litoměřického hroznu 2012 se stal Muškát moravský z Vinařství Lahofer.

Do soutěže bylo přihlášeno 67 vzorků vín z Čech i Moravy. Vzorky posuzovaly dvě komise, složené z odborníků a laiků. Největší úspěch sklidilo Vinařství Lahofer. „Na výsluní se dostávají vína s přirozeným obsahem cukru, lehká a svěží. Archivní vína začínají být pasé,“ charakterizoval trend současné doby ředitel soutěže Miroslav Láska.Z domácích vinařství v soutěži uspělo Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem, jehož Fratava z roku 2009 zvítězila v kategorii červených vín suchých, polosuchých a polosladkých. Stříbrnou medaili si domů odnesl za Rulandské modré Zdeněk Vybíral z Vinařství sv. Tomáše. Stříbrnou medailí byl oceněn i Modrý Portugal vyrobený v Agrofruktu Kamýk.

Zdroj: www.mediafax.cz

Soutěž s certifikovaným zařízením Salon vín ČR

13. 3. 2018 15:18, Pro vin. turisty

Salon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro aktuální rok, která v posledním ročníku uspěla v konkurenci 2073 vín. Nejlepší stovka našich vín získala zlato ...

Vína z Moravy, Vína z Čech